مادر شهیدان اسدی دار فانی را وداع گفت

مادر شهیدان اسدی دار فانی را وداع گفت

به گزارش سراج24، «حاجیه حورالنساء عرب نژاد» مادر شهیدان والامقام حسن، حسین و عبدالرضا اسدی از شهدای دوران دفاع مقدس و امنیت دار فانی را وداع گفت.

مراسم تشییع «حاجیه عرب نژاد» روز جمعه در زادگاهش برگزار می‌شود.

استاندار کرمان با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان اسدی را تسلیت گفت

علی زینی وند استاندار کرمان در پی درگذشت مادر شهیدان بزرگوار حسن، عبدالرضا و حسین اسدی خانوکی پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم

کُلُّ نفسٍ ذائقةُ المُوت و انّما توفّونَ أُجورکم یوم القیامه

مادران بزرگوار شهدا، نمادهای صبر، اقتدار و سرفرازی و مایه عزت و افتخار هستند.

درگذشت الگوی ایثار و صبوری، اسوه اخلاق و مقاومت، مرحومه «حورنساء عرب‌نژاد خانوکی» مادر شهیدان حسین، حسن و عبدالرضا اسدی خانوکی موجب تألم و تأثر فراوان شد. او نمونه‌ای از زنان سرفراز دیار کریمان بود که ملت ایران به آنها و فرزندانشان افتخار می‌کند.

این مادر بزرگوار در راه رضای پروردگار، خشنودی اهل بیت (ع) و دفاع از میهن اسلامی، از ناب‌ترین گوهرهای وجود خود گذشت و سه فرزند رشید را تقدیم آرمانهای انقلاب اسلامی کرد و اینک روح بلند و ملکوتی اش، به فرزندان شهیدش و جمیع شهدا پیوست. بدون شک عزت امروزمان را مدیون خانواده‌های معزز شهدا هستیم.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم شهیدان اسدی، بویژه حبیب الله اسدی جانباز و آزاده والامقام و محمد اسدی رزمنده دوران دفاع مقدس، مردم متدین و شهیدپرور استان کرمان خاصه مردم ولایی شهرستان زرند تسلیت عرض نموده، از پروردگار متعال علو درجات و همنشینی با فرزندان شهیدش برای آن فقیده سعیده و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسألت می‌نمایم.»

عبدالرضا اسدی یکی از شهدای آزادسازی خرمشهر است. در سال ۱۳۴۵ در شهر دارالعباده خانوک در استان کرمان به دنیا آمد و همچنین در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ و در منطقه کوشک و در عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد. حسن اسدی دومین شهید خانواده در سال ۱۳۶۲ به اسارت نیروهای بعثی در آمد و در اسارت به شهادت رسید. شهید حسین اسدی خانوکی سومین شهید خانواده است که در ۲۶ مهر ۱۳۸۸ در زاهدان و مبارزه با گروه‌های تروریستی دعوت حق را لبیک گفت و به شرف شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

زندگینامه علامه حسن‌زاده آملی از کودکی تا کهنسالی

درگذشت پدر شهید محمدعلی درزی

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری دار فانی را وداع گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha