مشارکت اهل سنت و اهل تشیع در ویژه برنامه های فرهنگی انتخابات

مشارکت اهل سنت و اهل تشیع در ویژه برنامه های فرهنگی انتخابات

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین احمد حاتمیان اظهار کرد: نشست‌ها و برنامه ریزی های متعددی طی هفته‌های اخیر برای تشویق مردم در انتخابات توسط این اداره کل و ادارات تابعه برگزار شد.

وی افزود: آخرین جلسه روشنگری و بصیرت افزایی را همین امروز در سنندج داشتیم و بعد از ظهر هم در قروه جلسه‌ای را با معتمدین و متنفذین این شهرستان خواهیم داشت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار داشت: علی رغم اینکه از سوی سازمان تبلیغات اسلامی کشور طرحی با موضوع برپایی دعای ندبه سیاسی در پای صندوق‌های رأی به استان‌ها ارسال شده است با توجه به اینکه در مناطق سنی نشین از نظر نوع نگاه، اعتقادی به دعای ندبه و توسل امام زمان ندارند این مراسم تنها در سه شهرستان قروه، بیجار و کامیاران و در هیأت‌های مذهبی سنندج انجام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاتمیان افزود: با همه دفاتر شهرستانی هماهنگی شده است که از طرق کانون‌های فرهنگی، مؤسسات قرآنی و هیأت‌های مذهبی

یک نفر به عنوان خبرنگار در شعب اخذ رأی حاضر شده و با رأی اولی‌ها مصاحبه کند و جوایزی هم در همان موقع به افراد مصاحبه شونده اهدا شود.

وی خاطرنشان کرد: در یک طرح ابتکاری، هماهنگی ویژه ای با رادیو کردستان صورت گرفته است که حین برنامه زنده رادیویی که گزارشگران رادیو در پای صندوق‌های رأی از مردم می‌کنند سوالاتی که توسط این سازمان طراحی شده از رأی اولی‌ها پرسیده شود و همزمان جوایز متعددی به رأی اولی‌ها اهدا می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: همه برنامه‌های این نهاد با مشارکت اهل سنت و اهل تشیع منطقه برگزار می‌شود و همکاران ما تنها نقش تسهیل گر و حمایت کننده را ایفا می‌کنند و به فضل الهی شاهد مشارکتی گسترده همچون انتخابات‌های گذشته در این استان مرزی باشیم.

اخبار مرتبط

نقطه وحدت میان اهل سنت و شیعه محبت اهل بیت است

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha