کشور بیش از هرزمانی نیازمند مبارزه با فساد است

کشور بیش از هرزمانی نیازمند مبارزه با فساد است

به گزارش سراج24 به نقل از دیارمشرق 24 از بجنورد محمد وحیدی در جلسه هم‌اندیشی ستاد حجت‌الاسلام رئیسی اظهار کرد: همه دستگاه‌ها در سال 99 به کمک حوزه کرونا آمدند اما آیا تصمیماتی که گرفته شد درست بود؟!

وی افزود: از صندوق ذخیره ارزی پول برداشته شد که این بحران مدیریت شود اما این پول در رانت و رشوه خرج شد درحالی‌که در همین بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد افراد به سبب نبود دارو فوت می‌شدند.

 نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در زمینه‌هایی همچون نان و تخم‌مرغ و مرغ ما به‌هیچ‌وجه نباید مشکل داشته باشیم.

وی گفت: ما کشوری هستیم که حداقل یک و نیم برابر نیاز خودمان مواد غذایی تولید می‌کنیم ولی به خاطر سو مدیریت در حوزه کشاورزی و دام‌پروری، هم تولیدکننده‌ها و هم مصرف‌کننده‌ها ناراضی‌اند.
وحید خاطرنشان کرد: رئیس دولتی که مدت‌هاست از اتاقش بیرون نیامده است و هیچ خبری از اوضاع‌واحوال استان‌ها ندارد دلسوز مردم نیست و باید به یاری خداوند و به خواست مردم مسیر گذشته را تغییر بدهیم.

وی افزود: در حوزه ثروت شاهد هستیم که مدیران این حوزه با کلی اذیت و مسئله به یکی 5 میلیون تومان هم وام نمی‌دهد اما از طرفی با رانت و زدوبند به اشخاصی وام‌های 8 هزار میلیارد تومانی می‌دهند.

وحیدی تصریح کرد: اگر به این شکل بخواهیم اقتصاد و ثروت کشور را مدیریت کنیم نتیجه‌اش می‌شود همان‌که در 4 سال 54 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی با دلار 4200 تومانی به افرادی داده شد که اجناس ضروری وارد کنند اما یا اصلاً جنسی به کشور وارد نشد و یا اگر هم وارد شد با نرخ ارز آزاد به دست مردم رسید.

وی بیان کرد: آقای رئیسی در طول مدیریت خود در قوه قضایی با مفسد مبارزه کرده است نه با فاسد و فرقی هم برایش نداشته که این مفسد عضو قوه قضایی، مقننه و یا مجریه است و یا چه نسبتی با مسئولین کشور دارد و به خاطر آرمانی که داشت با مفسد برخورد کرده است.

وحیدی گفت: حجت‌الاسلام رئیسی اکنون آمده است که در جایگاهی قرار بگیرد که با فاسد مبارز کند و این فساد را از ریشه خشک کند و برخی از افراد از این مسئله احساس خطر کرده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حجت‌الاسلام رئیسی معتقد است مدیری که دست به فساد میزند باید برچیده شود و خیلی‌ها از این تفکر دچار نگرانی و ترس شده‌اند. این افراد کسانی هستند که برای خود سیستم فساد ساخته‌اند و هر مهره‌ای که برداشته شود با مهره‌ای فاسد دیگر جایگزینش می‌کنند.

وی افزود: این فساد فراگیر در میان مسئولین کشور، جوانان را از دین دور می‌کند و جوانان با خود می‌گویند که اگر این مسئولین نماد یک مملکت دینی هستند پس این دین به درد نمی‌خورد.

وحیدی خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام ظرفیت‌ها و پیشرفت‌هایی که انقلاب اسلامی داشته است یکی از ضعف‌های انقلاب از دیدگاه مقام معظم رهبری عدم دسترسی به عدالت اجتماعی است و این مهم به سبب انتخاب دولت‌هایی که در این 40 سال انتخاب شدند محقق نشده است.

وی بیان کرد: با توجه به رزومه و کارنامه آقای رئیسی می‌توانیم صلاحیت ایشان را درک کنیم و از آنجایی یک وجه اصلی عدالت اجتماعی مبارزه با فساد جامعه است، آقای رئیسی به سبب اینکه یکی از شاخص‌ترین چهره‌های مبارزه با فساد است می‌تواند بهترین گزینه برای مدیریت کشور باشد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، رازوجرگلان و مانه و مسلقان در مجلس در خصوص جمعیت جوان کشور خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم از جمعیت جوان کشور درست استفاده کنیم می‌توانیم با این ظرفیت کشور را در کمترین زمان ممکن به بالاترین حد توسعه و پیشرفت برسانیم تا دیگر شاهد مهاجرت نخبگان جوان و کارآمد کشور نباشیم.

وی تصریح کرد: در معاونت علمی کشور به دستور مقام معظم رهبری برای شرکت‌های دانش‌بنیان فرصتی ایجاد شد و همین فرصت سبب شد تا 2 هزار و 700 نفر از نخبگان ایرانی مهاجرت کرده به کشور بازگردند و در مملکت خود دست به تولید علم و فناوری بزنند، بنابراین باید از این فرصت‌ها بیشتر فراهم شود تا نخبگان جوان ما به فکر مهاجرت نباشند.

وحیدی اذعان کرد: برای افزایش سطح علمی و سطح معنوی باید مدیریتی کارآمد بر کشور حکم‌فرما باشد تا فرصت‌هایی که ایجاد می‌شود توسط افراد سودجو غارت نشود.

وی در انتها گفت: روز ثبت‌نام آقای رئیسی خود را مستقل و متعلق به تمام احزاب و مردم اعلام کرد و این بدان معناست که ایشان معتقد است باید فضا را باز کنیم و میدان را فراخ‌تر از احزاب و جناح ترسیم کنیم.

اخبار مرتبط

روایت حجت‌الاسلام رئیسی از دوران مبارزه علیه رژیم پهلوی

برنامه حضور استاد علی اکبر رایفی پور در خراسان شمالی

قطعا با امکانات موجود می‌توان وضعیت دهک‌های پایین جامعه را تغییر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha