علمای اهل سنت کرمانشاه از آیت الله رئیسی حمایت می کنند

علمای اهل سنت کرمانشاه از آیت الله رئیسی حمایت می کنند

به گزارش سراج24، منافع ملی و دینی عامل وحدت بین شیعه و سنی در طول عمر انقلاب اسلامی ایران بوده به طوری که خیل عظیمی از دستاوردهای نظام از آغاز شکل‌گیری انقلاب و پس از آن مدیون تلاش و مجاهدات اهل تسنن است.

در مناطق کردنشین علمای اهل سنت به عنوان پیشوا و الگو نقش غیرقابل انکاری را در انقلاب ایفا کردند و از آغاز شکل‌گیری آن با معرفی اهداف، آرمان‌ها و شخصیت بی نظیر امام (ره) به مردمی که با نام او آشنا نبودند در به پیروزی رسیدن نهضت انقلاب مؤثر بودند.

پس از پیروزی انقلاب یک سال قبل از آغاز جنگ تحمیلی اهل تسنن در مناطق کردنشین مشغول مبارزه با ضد انقلاب و منافقین بودند، اما هدایت و جانفشانی علمای اهل تسنن باعث شد وجبی از خاک کشور به دست دشمن نیافتد.

غائله پاوه که در مرداد ۱۳۵۸ رخ داد یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی و از مجاهدات مثال زدنی اهل سنت بود، با رهبری امام (ره) و بزرگانی مثل شهید چمران و ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه اهل سنت پاوه، به پیروزی نیروهای انقلابی ختم شد.

ماموستا قادری و دیگر علمای اهل تسنن باعث خنثی شدن بسیاری از توطئه‌های دشمنان شده و در سال‌های گذشته انقلاب اسلامی با اتحاد و همدلی بر اقتدار و صلابت کشورمان افزودند.

اکنون در ۴۲ سالگی انقلاب علمای اهل سنت جایگاه ویژه‌ای در میان مردم و ارتباط بسیار خوبی با مقام معظم رهبری دارند، و سخنان و اعمال آنان تأثیری غیر قابل انکار در جامعه ایران اسلامی دارد.

در هیاهوی کنونی انتخابات ریاست جمهوری تأثیرگذاری علمای اهل تسنن در سیاست بسیار مشهود است، علمای اهل سنت کرمانشاه مثل گذشته با هوشیاری نقشه‌های دشمن را خنثی کرده و شرکت در انتخابات را واجب اعلام کردند.

علمای اهل سنت کرمانشاه با توجە بە حساسیت انتخابات ریاست جمهوری ۱٤۰۰ و تبلیغات وسیع دشمنان از عموم مردم برای شرکت در انتخابات دعوت کرده و با معرفی کاندیدای مورد حمایت خود اعلام موضع گیری کردند.

پس ازحمایت ماموستا ملاقادر قادری از سید ابراهیم رئیسی، امام جمعه شهرستان‌های روانسر، سرپل ذهاب و قصر شیرین به تبعیت از او حمایت خود را از این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده و رئیسی را کاندید اصلح در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دانستند.

انتخابات ۱۴۰۰ اهمیتی مضاعف در داخل و خارج از کشور دارد

ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در جمع روحانیون، فرهنگیان و معتمدین این شهرستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری پیش رو حمایت خود را از سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌کنم.

وی افزود: در ۴۰ سال گذشته انقلاب در همه انتخابات‌ها حضور داشته و مردم را به صورت عمومی به حضور در انتخابات دعوت کردم، این دومین بار است که برای این موضوع به صورت ویژه از شهروندان برای حضور در انتخابات درخواست می‌کنم.

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: انتخابات ۱۴۰۰ با ادوار گذشته متفاوت بوده و اهمیتی مضاعف در داخل و خارج از کشور دارد لذا حضور در آن بسیار مهم است.

وی ادامه داد: از مردم ایران بویژه مردم کرمانشاه و مناطق کردنشین، برادران و خواهران اهل سنت و مردم پاوه انتظار می‌رود حضوری پرشور در انتخابات ریاست جمهوری داشته و به سید ابراهیم رئیسی رأی دهند.

ماموستا قادری با تاکید بر انتخاب فرد اصلح افزود: از میان هفت نامزد ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی در دوران مسئولیت خود با حضور در شهرستان پاوه و گفتگو با مردم بدون واسطه در جریان مشکلات این شهرستان قرار گرفت.

امام جمعه شهرستان پاوه خاطرنشان کرد: تعیین وکیل توسط مردم برای پیگیری مطالباتشان در طول تاریخ مهم بوده، مهم‌ترین وظیفه وکیل دفاع از موکل است اما بعضی وکلای قبلی تعیین شده از حقوق موکلین خود دفاع نکرده و اگر دفاعی کرده باشند به علت مشکلات فراوان جامعه، دیده نشده است.

موجی از حمایت‌های اهل سنت از آیت الله رئیسی بعد از اعلام موضع ماموستا ملاقادر قادری

اعضای شورای روحانیت شهرستان پاوه نیز در بیانیه‌ای، حمایت خود را از موضع ماموستا قادری در حمایت از آقای رئیسی اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است:

با توجە بە حساسیت انتخابات ریاست جمهوری ۱٤۰۰ و تبلیغات وسیع مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران ضمن دعوت از عموم مردم به شرکت در انتخابات و همچنین پیرو سخنرانی مورخه ۲٤ خرداد ماه ۱٤۰۰ خطیب جمعه محترم پاوه، جناب حاج ماموستا قادری در جمع روحانیون، فرهنگیان و معتمدین شهرستان مبنی بر حمایت از سید ابراهیم رئیسی، اعضای شورای روحانیت شهرستان پاوه، حمایت خود را از موضع امام جمعه محترم پاوه اعلام می‌داریم.

حمایت قاطع شورای افتاء اهل سنت و ائمه جمعه شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و قصرشیرین از آیت الله رئیسی

شورای افتاء اهل سنت و امامان جمعه شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و قصرشیرین نیز در بیانیه‌ای ضمن دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد، به تبعیت از ملأ قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه حمایت قاطع خود از آیت الله رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمودند.

ماموستا سید محمد محمدی امام جمعه روانسر نیز در پیامی ضمن اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو و لزوم انتخاب فردی اصلح جهت ریاست جمهوری حمایت خود را از حضرت آیت الله رئیسی اعلام نمودند.

اخبار مرتبط

تاکید رئیس جمهور بر اهتمام دولت برای ارتباط نزدیک با علما و فرهیختگان

رئیس جمهور «سیاست‌های رسانه‌ای مرتبط با حوادث طبیعی» را ابلاغ کرد

پیامبر و اهل‌بیت(ع) محور و رمز وحدت امت اسلامی هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha