عرضه بسته فیلم «انتخاب قوی برای ایران قوی»

عرضه بسته فیلم «انتخاب قوی برای ایران قوی»

به گزارش سراج24به نقل از روابط عمومی عماریار، در آستانه برگزاری انتخابات جشنواره فیلم «عمار» بسته فیلمی با نام «انتخاب قوی برای ایران قوی» درباره این موضوع عرضه کرد.

«دیوارکش»

مستند «دیوارکش، به کارگردانی محسن آقایی و تهیه کنندگی سیدمهدی دزفولی اثری است که سازندگان آن سراغ نقطه تلاقی ۲ امر حساس و بسیار چالش‌برانگیز در زندگی جامعه امروز رفته‌اند و با طرح چگونگی ارتباط مسائل حوزه زیست جنسی و سیاست، نحوه بهره‌برداری سیاسیون از امور مورد توجه عموم مردم را به ویژه در ایران بررسی می‌کنند.

«فروشنده ۳»

مجموعه مستند «فروشنده» به تهیه کنندگی محسن حاج کرمی روایتی از برگی از تاریخ ایران است، تاریخی که نامش با برجام و دولت روحانی گره خورده است.

این مجموعه مستند در ۳ قسمت است که در آخرین قسمت آن کارگردان به سراغ روایتی جدید و تکان‌دهنده از پشت صحنه آخرین تحولات داخلی و خارجی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ رفته است.

«تروکاژ»

غول صنعت فیلمسازی دنیا یعنی هالیوود برای کنترل قدرت سلبریتی‌های خود خط قرمزها و حد و حدودی تعریف می‌کند که با تخطی از آن کنار گذاشته می‌شوند اما عدم وجود سازوکار قانونی برای کنترل هنرمندان در صنعت سینما و رسانه ایران موجب شده تا قدرت سلبریتی‌ها فراتر از سازمان‌های رسانه‌ای شود و با حضور در عرصه‌های غیرسینمایی اثرگذاری وسیع کسب کرده و اظهارنظرهای سیاسی و اقتصادی کنند. اخذ گرین کارت آمریکا شاید توجیهی برای اینگونه رفتار سلبریتی‌ها باشد چرا که مواضع آنها باید مورد تایید آمریکا و یا ضدنظام حاکم بر ایران باشد.

«مجمع عقلا»

مستند «مجمع عقلا»، به بررسی چگونگی ختم جنگ ایران و عراق و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در تیرماه سال ۱۳۶۷ و پس از آن به بررسی دوران سازندگی در دولت هاشمی رفسنجانی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ می‌پردازد، مستندی که تلاش دارد تا با نگاهی به تاریخ ایران به تاریخچه برخی سیاستگذاری ها در این سال‌ها بپردازد.

«سلبریتسم»

مستند «سلبریتیسم»، زوایای پنهان سلبریتیسم را آشکار می‌کند که چگونه رسانه‌های ایرانی و غیرایرانی فرهنگ شهرت را برای نفوذ آن در هنر، خانواده، اقتصاد و سیاست به‌کار می‌گیرند.

«نوکیسه‌ها»

مستند «نوکیسه ها» با هدف هشداری به دولت‌ها برای ظهور پدیده نوکیسه‌گی حاکمیتی ساخته شده است. این مستند، تحلیل اقتصاد در حال و گذشته توسط پژوهشگران و اقتصاددانان و جامعه‌شناسان است و شرایط رفتاری نوکیسه‌ها و قشر ضعیف و متوسط در حال و گذشته را بررسی می‌کند.

«یک انتخابات طنزیم شده»

«یک انتخابات طنزیم شده» مستندی سیاسی است که در آن با نگاهی طنز، انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ مرور می‌شود. در این مستند اتفاقات انتخابات سال گذشته از نگاه طنزپردازان فعال در عرصه انتخابات مورد نقد قرار گرفته است و اینکه چگونه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری با اقدامات خود موجب تفرقه در جامعه شدند، در این مستند به تصویر کشیده شده است.

این اثر به کارگردانی و تهیه کنندگی حجت الله عدالت پناه در مدت زمان ۵۶ دقیقه به تهیه و به تولید رسیده است.

«تعرفه»

انتخابات مظهر مردم‌سالاری کشور و یک فرآیند چندماه است. فراهم کردن شرایط انتخاب آگاهانه برای مردم و تضمین سلامت انتخابات از مهم‌ترین ارکان مردم‌سالاری است. سال‌هاست در بسیاری از کشورهای جهان انواع سامانه‌ها در راستای شفافیت و کمک به رأی‌دهندگان شکل‌گرفته‌اند.

«تعرفه» مستندی در مسیر شفافیت در این راستاست که به کارگردانی حمید علیداد و تهیه کنندگی مهدی مطهر به تولید رسیده است.

فیلم داستانی «شموشگ»

فیلم داستانی «شموشگ» (فراموشی)، داستان یک مقام عالی‌رتبه دولتی است که بالگردش در منطقه‌ای محروم و کم‌آب سقوط می‌کند. او آسیب می‌بیند و حافظه‌اش را بر اثر سقوط از دست داده است. وی پس از پشت سر گذاشتن یک بحران و با بازیابی حافظه، پی می‌برد که خشکسالی آن منطقه، حاصلِ تصمیمات اشتباه وزارتخانه اوست. او به تهران بازگشته و در برابر تصویب یک طرح مشابه مقاومت می‌کند.

اخبار مرتبط

بخش «ملی» و «جهانی» جشنواره فیلم فجر بار دیگر ادغام می‌شود

انتقاد تند رییس سازمان سینمایی از سواستفاده تبلیغاتی ایران‌مال/ محمد خزاعی مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران را ترک کرد

آغاز جشنواره فیلم مسلمانان در آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha