حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با سراج24؛:

تنها رئیس جمهور با پشتوانه مردمی بالا می‌تواند دست دزدان را از بیت المال کوتاه کند

تنها رئیس جمهور با پشتوانه مردمی بالا می‌تواند دست دزدان را از بیت المال کوتاه کند

به گزارش سراج24، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده دوره نهم و دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو اختصاصی با سراج24 اظهار داشت: مشارکت بیشتر مردم در انتخابات علاوه بر افزایش اقتدار و امنیت یک کشور، باعث سربلندی آن کشور خواهد شد.

وی در ادامه افزود: عزتمندی و اقتدار تنها بخشی از ثمرات مشارکت بیشتر مردم در انتخابات یک کشور هستند؛ فرد منتخب اگرچه توانمندی‌هایی برای انتخاب دارد اما انتخاب او با مشارکت بالا باعث افزایش توانمندی فرد منتخب برای حل مشکلات کشور و مقابله با فساد اقتصادی دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر لزوم افزایش حضور مردم پای صندوق های رای تصریح کرد: وقتی یک رئیس جمهور پشتوانه بیشتری داشته باشد، نوع مواجه او با مفاسد اقتصادی متفاوت تر خواهد بود؛ تصمیم گیری و نگاه آن فرد به واسطه رای مردم تغییر خواهد کرد و قدرت اجرایی آن فرد بیشتر می شود.


حاجی دلیگانی در ادامه افزود: در ظاهر ممکن است که حضور پای صندوق رای و ایستادن در صف برای مردم زحمت داشته باشد اما برنامه ریزی 4 ساله برای زندگی و معیشت مردم همچنین حل مشکلات اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی، منفعت بزرگی است که در ادامه برای مردم به وجود خواهد آمد.

وی با بیان اینکه اقتدار ملی حاصل همبستگی و انسجام و مشارکت بیشتر است بیان کرد: عمل مقتدرانه و همراه با قاطعیت از سوی یک رئیس جمهور به پشتوانه مردمی آن بستگی دارد؛ یعنی هنگامی که رئیس جمهور بخواهد با رانت خواران و ویژه خواران برخورد کند، از آنجایی که این افراد سال ها با پول و قدرت، بیت المال را چپاول می کردند، برای مقابله با آنها نیازمند یک پشتوانه قوی مردمی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه افزود: وقتی رئیس جمهور بخواهد شجاعانه با کسانی که بند نافشان به صورت غیر قانونی و غیر شرعی با بیت المال گره خورده است، برخورد کند، باید از حمایت مردم مطمئن باشد؛ چرا که رانت خواران و دزدان بیت المال از هر ترفدی برای تخریب رئیس جمهور استفاده خواهند کرد.

حاجی دلیگانی در پایان تصریح کرد: البته اگر مشارکت کم باشد، به دلیل عدم توانایی رئیس جمهور برای برخورد با مفاسد اقتصادی نیست؛ رئیس جمهور وظیف ذاتی خود را انجام خواهد داد اما مقابله با مفسدان اقتصادی در صورت کمبود مشارکت سخت تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نماینده مردم ساری: اصلاح‌طلبان به‌جای نامه‌نگاری، عملکرد خود را آسیب‌شناسی کنند

تحقیق و تفحص از شرکت «شستا» تصویب شد

مجلس درباره سانحه قطار مشهد- یزد گزارش می‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha