دیدار اردوغان با بایدن به ضرر لیر تمام شد

 دیدار اردوغان با بایدن به ضرر لیر تمام شد

به گزارش سراج24، به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز برای دومین روز متوالی شاهد کاهش ارزش لیر در بازار جهانی هستیم. درواقع این ارز هر چه که هفته پیش و با خوش بینی نسبت به نتایج مثبت احتمالی در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، صعود کرده بود را در این دو روز از دست داده است.

در حالی که انتظار می‌رفت دیدار روسای جمهور ترکیه و آمریکا به کاهش تنش سیاسی بین دو طرف منجر شود، اما این انتظار محقق نشد و لیر فقط در معاملات امروز 1.1 درصد از ارزش خود را از دست داد. در معاملات امروز لیر بدترین عملکرد را در بین اقتصادهای نوظهور به ثبت رساند. 

اردوغان و بایدن در حاشیه برگزاری نشست ناتو در بروکسل با یکدیگر دیدار داشته‌اند. هفته گذشته ارزش لیر 3 درصد رشد کرده بود.

پس از دیدار با بایدن، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که هنوز روی تصمیم خود برای خرید سامانه پدافند هوایی S400 از روسیه مصمم است و همین امر امیدها برای بهبود روابط بین دو کشور را از بین برد.

البته بایدن و اردوغان گفته‌اند که کارگروه‌هایی از دو کشور به مذاکرات ادامه خواهند داد. در واقع خرید سامانه S400 که ترکیه مدت‌هاست پیگیر آن است به یکی از اصلی‌ترین موضوعات مورد اختلاف این دو عضو ناتو تبدیل شده و ترکیه بنای کوتاه آمدن در این زمینه ندارد.

اخبار مرتبط

ترکیه حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای نظامی روسیه بست

استقبال ترکیه از مقامات صهیونیست خنجری از پشت به ملت فلسطین است

حمله راکتی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha