یادداشت، ویژه انتخابات 1400؛

انتظار و توقع از توان سیاستگذاران جبهه انقلاب

انتظار و توقع از توان سیاستگذاران جبهه انقلاب

به گزارش سراج24؛ سیده فاطمه موسوی: بعد از ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی شاهد حضور جریان موسوم به لیبرال در مدیریت‌های اجرایی کلان کشور بودیم که همگی تحت نفوذ هاشمی رفسنجانی بوده‌اند. همچنان این جریان، مثل تار عنکبوتی به هم تنیده، از همدیگر حمایت کرده و به حیات خود ادامه می‌دهد. 
در این میان جبهه نیروهای انقلابی هیچگاه در هیچ پست اجرایی کلان، به‌کار گرفته نشده و متعاقباً مجال شناخته شدن پیدا نکردند. درحال حاضر ریاست یکی از سه قوای مهم کشوری یعنی رئیس قوه قضاییه که توسط شخص رهبری تعیین شده است و به لحاظ شرایط میبایست عالی‌ترین درجه فقاهت را دارا باشد، کاندیدای ریاست جمهوری کشور است؛ همچنین علاوه‌بر آن عالی ترین درجه علمی دانشگاهی را از یکی از معتبرترین مراکز علمی داخلی کسب نموده است، این امر نه‌تنها در میان رئسای پیشین قوه‌قضائیه بی‌سابقه است بلکه چنانچه او به ریاست جمهوری انتخاب شود، دارا بودن عالی‌ترین درجات علمی و تحصیلی از دو مرجع معتبر علمی در ایران، در کنار اقبال عمومی جامعه اسلامی و سوابق مدیریتی موفق او، زمینه را برای روی کار آمدن دولت اسلامی در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم می‌‌آورد.
باتوجه‌به‌مناظرات گذشته و حملات گسترده از سوی جبهه اصلاح‌طلب در داخل و هراس دشمنان خارجی‌ از روی کار آمدن رئیسی؛ ازآنجاکه‌‌ او‌ مورد حمایت مردم و گروه‌های مختلف نخبگانی از جمله جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌باشد و با نظر به معرفی کارنامه موفق و ارائه برنامه مؤثر، میتوان گفت اگر سه‌ کاندیدای انقلابی‌، جلیلی، قاضی‌زاده، زاکانی، برای تجمیع ‌آراءجریان ‌انقلاب کنارنکشند به‌ضرر نیروهای‌انقلاب‌ تمام خواهد شد.
با در نظر گرفتن تجربیات ناموفق سال‌های اخیر بخصوص انتخابات سال ۹۲ و ۹۶  لازم است از تکرار آن جلوگیری شود که این امر نیازمند تیزبینی و هوشیاری مردم و نخبگان است؛ و اقدام هوشمندانه‌ کاندیداهای انقلابی را می‌طلبد؛ چراکه *المؤمنُ کَیِّس* و طبق فرمایشات معصوم علیه‌السلام، مؤمن از یک نقطه دوبار آسیب نمیبیند.
باید دید جبهه انقلاب به اقتضای شرایط حساس کنونی چه تصمیمی اتخاذ میکند تا از اینکه انتخابات به دور دوم بیانجامد جلوگیری کرده و نتیجه انتخابات را به طرف مقابل واگذار نکرده باشد.

*والعاقبة‌للمتقین*

اخبار مرتبط

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

آقای فروشنده

نیش زهرآلود «عنکبوت مقدس» بر قلب اسلام و ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha