درصدی از درآمدهای نفتی باید به رفع محرومیت های ایلام اختصاص یابد

 درصدی از درآمدهای نفتی باید به رفع محرومیت های ایلام اختصاص یابد

به گزارش سراج24، سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در گفتگو با شبکه استانی ایلام با عذرخواهی از عموم مردم این استان که به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار حضوری فراهم نشد، اظهار کرد: استان ایلام می‌تواند شرایطی را بگذراند که وضعیت مردم تغییر کند، کشاورزی، دامپروری و صنعت گردشگری از موضوعاتی است که استان می‌تواند فعال شود.

وی با اشاره به اینکه نباید چهره استان با فقر، نداشتن و بیکاری و مشکلاتی که مردم دارند، بد جلوه کند، افزود: مردم سلحشور ایلام همواره میزبان زوار اربعین بوده و در ایام اربعین، جلوه‌های زیبای این میزبانی قابل مشاهده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: این عدالت نیست که مردمی که بر روی ذخایر نفت و گاز زندگی می‌کند، وضع معیشتشان خوب نباشد، این جزو بدیهیات است که درصدی از درآمدها باید به رفع محرومیت و مشکلات و اشتغال در استان اختصاص یابد.

رئیسی اظهار کرد: باید قدم‌های جدی تری در خصوص رفع مشکلات استان برداشته شود، باید فاصله‌ای که بین وضع موجود و ایده آل وجود دارد، از بین رود.

وی با اشاره به اینکه طرح مهار آب‌های گرمسیری که رهبر معظم انقلاب اعتباراتی را اختصاص دادند، باید تکمیل شود، افزود: بحث مهم صادرات تولیدات استان و کشور در مرز با عراق باید پیگیری و این استان زمینه بسیار مناسبی برای گسترش مناسبات تجاری با کشور عراق را مهیا کند.

رئیسی یادآور شد: ایجاد شبکه ریلی و اتصال آن به شبکه ریلی کشور عراق از مزیت‌های استان ایلام است که هم به دلیل تردد مسافر و ترانزیت کالا مؤثر واقع می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: منطقه آزادی که برای ایلام اعلام شده است باید تبدیل به مرکز صادرات به کشور عراق شود و در منطقه آزاد باید به دنبال ایجاد واحدهای تولیدی برای صادرات بیشتر به عراق باشیم و نباید این منطقه به محلی برای واردات صرف کالاهای خارجی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

اعتبارنامه «سید ابراهیم رئیسی» تائید شد

بازدید رئیسی از خانه کودکان کار یاسر

رئیسی: با تلاش شبانه‌روزی وضعیت را به نفع زندگی مردم تغییر دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha