راه حل مشکلات جامعه انتخاب رئیس جمهور انقلابی است

راه حل مشکلات جامعه انتخاب رئیس جمهور انقلابی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام رسول حق شناس با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار داشت: هر کس در نظام جمهوری اسلامی داعیه عهده‌دار شدن مسئولیتی است، باید به دنبال رفع اشکالات و مشکلات موجود کشور باشد.

ریاست جمهور آینده با هدف مقابله با فساد به میدان بیاید

وی افزود: سید الشهدا زمانی که قصد تشکیل حکومت را داشتند، بحث اصلاح در امت جدشان را به عنوان داعیه اصلی مطرح کردند و فرمودند که انگیزه من فساد انگیزی و ظلم و ستم به دیگری و برتری‌جویی نیست، امروز نیز نامزدها باید با همین نگاه در انتخابات حضور داشته باشند و به مقابله به فساد برخیزند.

امام جمعه خورزوق، رعایت اخلاق را دومین خواسته مردم از رئیس جمهور آینده برشمرد و ابراز داشت: در دین مبین اسلام رعایت اخلاق به عنوان یکی از سه رکن دین‌داری شناخته شده و باید مورد توجه خاص قرار بگیرد. بداخلاقی‌ها و تخریب دیگران می‌تواند موجب یأس مردم از نظام اسلامی شود؛ اظهار نظرهایی غیرواقعی موجب می‌شود مردم به نظام اسلامی بدبین شوند؛ بنابراین نامزدهای ریاست جمهوری برای حفظ نظام و انقلاب از این گونه سخنان بیهود دوری کنند.

مردم از مدیریت موجود کشور احساس سرخوردگی می‌کنند

حجت‌الاسلام حق شناس ادامه داد: امروز مردم از مدیریت موجود کشور احساس سرخوردگی می‌کنند و شرایطی که برای معیشت و اقتصاد مردم پیش آمده به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست؛ کسی که می‌خواهد سر کار بیاید و دولت آینده را برعهده بگیرد باید هدف اصلی او جبران ضعف مدیریت‌ها باشد تا نشاط و امیدواری در وجود حاکم شود.

وی افزود: دولت جدیدی که شروع به کار می‌کند نباید آزموده‌های دیگران را مورد آزمایش قرار دهد و تجربه پیشینیان را تکرار کند؛ دوره آزمون و خطاها در طول دوازده دوره گذشته به پایان رسیده و دولت سیزدهم باید با استفاده از تجارب پیشینیان، راه درست را برای آیندگان رقم بزند.

امام جمعه خورزوق، داشتن برنامه جامع علمی و کاربردی را برای رئیس جمهور بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: رئیس جمهور آینده بدون تخریب دیگران، با ارائه یک برنامه جامع، اندیشه و دل‌های مردم را به سمت و سوی خود و برنامه‌ای که ارائه کرده جلب کند.

وی تاکید کرد: نامزدهای ریاست جمهوری برای رأی آوری به هر وسیله‌ای دست اندازی نکنند؛ زیرا رئیس جمهور نظام اسلامی باید حارس اسلام عزیز و حافظ اندیشه‌های نبی مکرم اسلام باشد، اینکه فردی با اسلام‌ستیزی و بیان مطالب خلاف اندیشه مقام معظم رهبری و خون شهدا جلب آرا کند، هرگز شأنیتی برای ریاست جمهوری ندارد.

حجت‌الاسلام حق شناس با مد نظر قرار دادن مسأله فساد در کشور تصریح کرد: این مسائلی که در حوزه اقتصاد در کشور ظهور و بروز پیدا کرده ناشی از بی تدبیری برخی دولت‌ها است، از این رو رئیس جمهور آینده باید نسبت به مبارزه با فساد دغدغه‌مند باشد.

وی تهمت زدن و هتک حیثیت دیگران را بسیار ناشایست دانست و گفت: احترام مؤمن از کعبه هم بیشتر است و باید به این موضوع توجه جدی داشت که با هتک حیثیت دیگران به دنبال به دست آوردن قدرت نباشیم.

وعده‌های دروغین با ایمان ناسازگار است

وی وعده‌های دروغین را ناسازگار با ایمان ارزیابی کرد و اظهار داشت: کسی که می‌داند کاری را نمی‌تواند انجام دهد، و ادعا می‌کند که انجام می‌دهم دروغ گفته است، از این رو نامزدها وعده‌های دروغین ندهند.

امام جمعه خورزوق گفت: کسی که در یک کشور در حوزه‌های خرد و کلان مسئولیتی دارد، باید بداند مسئولیت او طعمه‌ای برای پر کردن کیسه دنیا و منفعت‌طلبی‌های شخصی نیست و برای خدمت‌گزاری به مردم است؛ شأن یک مسئول در کشور شأن یک خدمتگزار است، کما اینکه امامین انقلاب چنین شأنی را برای خود قرار می‌دهند و خود را خدمتگزار مردم، و مردم را ولی‌نعمت خود می‌دانند.

وی ابراز امیدواری کرد: در این انتخابات شاهد انتخاب رئیس جمهور اصلح و شکل‌گیری یک دولت جوان حزب‌اللهی در شأن ایران اسلامی و گامی به سمت و سوی تحقق تمدن اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام زمان (عج) باشیم.

اخبار مرتبط

مراقبت از توله‌یوز ایران به دامپزشک اندونزیایی سپرده می‌شود

به استفاده از ظرفیت جوانان اعتقاد داریم / برای ساختن کشور انسجام و وحدت ملی داشته باشیم

توجه دولت بر کارهای مبتنی بر عدالت/ فشارهای حداکثری بر ایران توسط آمریکا شکست خورده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha