آیت الله کعبی: انتخابات ما نباید به سمت سازوکار انتخابات غربی برود/ اولویت هر یک از نامزدها باید کار برای مردم باشد

آیت الله کعبی: انتخابات ما نباید به سمت سازوکار انتخابات غربی برود/ اولویت هر یک از نامزدها باید کار برای مردم باشد

به گزارش سراج24؛  آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگوی اختصاصی با سراج24 گفت: در برخی نظریه های نظریه پردازان غربی این موضوع عنوان شده که مردم کشورهایشان گمان می کنند آزادند اما آزادی آنان تنها برای یک روز است و بقیه روزها برده حکومت اند و صندوق رای پلی برای رسیدن‌ برخی افراد به قدرت است و بازیگران اصلی انتخابات کارتلها و تراست ها و چرخه ی باطل ثروت و قدرت هستند.
 وی افزود: چون دموکراسی مستقیم از نظر آنان جوابگو نیست، آنها متوسل به دموکراسی غیر مستقیم یا پارلمانی می‌شوند و با انتخاب نمایندگان، اراده فردی به اراده عمومی تبدیل می شود و آن ها هستند که انتخاب می کنند.
این عضو خبرگان رهبری ادامه داد: آن صحنه گردانان هستند که تصمیم می گیرند چه کسانی و چگونه وارد صحنه شوند و چگونه انتخاب و وارد بازی‌های سیاسی شوند.
 آیت‌ الله کعبی ادامه داد: انتخابات در کشور ما اینگونه نمی‌شود، چرا که دموکراسی واقعی در انتخابات وجود دارد و مردم خودشان با اراده فردی انتخاب می کنند. بنابراین انتخابات در جمهوری اسلامی رقابتی جدی و بی طرفانه است.
 وی افزود: دشمن در انتخابات های ما دید که برگزاری انتخابات کاملاً واقعی است و در تلاش بوده تا توطئه‌های خود را اجرا کنند،. آنان از به روی کار آمدن نیروهای انقلابی می‌ترسند و آن را خطر بزرگی برای غرب می‌دانند و در تلاشند تا دولت انقلابی انتخاب نشود و از هیچ چیزی دریغ نمی کنند و دشمنی خود را با طراحی جنگ نرم، دیپلماسی و جنگ ترکیبی نشان می‌دهند که تحریم‌ها یک مثال واضح و قابل لمس برای همه ما است.
 آیت‌الله کعبی ادامه داد: آنان در مذاکرات وین می خواستند دوباره تحریم ها را متوقف کنند و با راه اندازی یک پروپاگاندا، یعنی شکست ظاهری تحریم ها و با پول پاشی و کاهش نرخ دلار صحنه ای رقم بزند که مردم دوباره فریب کنند.
 وی گفت: آنان هنوز دلخوشند با تحریم انتخابات و کاهش مشارکت مشروعیت نظام را زیر سوال ببرند و با سیاست ایجاد دوقطبی، دنبال منتخب شدن افراد مورد نظر خود هستند.
 این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان کرد: مهندسی های پشت پرده انتخابات وجود دارد که نمی خواهند دولت انقلابی شکل بگیرد و به شدت فعالاند تا وضعیت موجود ادامه دار باشد و با ایجاد یاس، دودلی و تردید در مردم این موضوع را القا می کنند که کسی نمی‌تواند این مشکلات موجود در کشور را درست کند و  مردم را نسبت به آینده می ترسانند.

وی ادامه داد: در هفته پیش رو یک صحنه مهم برای کشور با توجه به فرمایش امام راحل که میزان رای ملت است شکل خواهد گرفت که در آن دو موضوع مهم است، اول حضور حداکثری و دوم انتخاب اصلح است و می توان اینگونه نقشه دشمن را برهم زد.
آیت الله کعبی در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند اگر مردم احساس کنند از بین نامزدها کسی می تواند وضعیت فعلی را سامان دهد، شاهد حضور حداکثری در انتخابات خواهیم بود گفت: اولویت هر یک از نامزدها باید کار برای مردم باشد و از بهانه گیری ها و تهمت زدنها دوری کنند تا مردم آگاه شوند چه کسی به درد آنان خواهد رسید.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی از مانور عزت ایران در لبنان تجلیل کرد/حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای پیام‌های بی‌بدیلی دارد

برخی ‌می‌خواهند از ‌دولت منتخب انتقام بگیرند/ دولت روحانی "افراط و تفریط" و "بریز و بپاش‌های فراوان" داشت

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha