حج بهترین فرصت خودسازی است

حج بهترین فرصت خودسازی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در دیدار با مسئولان و کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت حج و زیارت استان که به مناسبت هفته حج و زیارت برگزار شد، با اشاره به جایگاه و اهمیت فریضه حج در اسلام، اظهار کرد: حج فرصت مناسبی برای تربیت انسان بوده و انجام این فریضه در قدم اول برای خودسازی است.

وی با بیان اینکه حج واجبی است که بسیاری از دیگر واجبات راهم پوشش می‌دهد، اضافه کرد: فریضه حج به‌مثابه اقیانوسی است که هرکه به معنای درست آن را به‌جا آورد، همه گناهان و هوای نفس او در اقیانوس معنویت خانه خدا شسته می‌شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری افزود: باید حج را تکلیف محور انجام داد، یعنی فریضه حج را به نتیجه برسانیم، نه اینکه فقط به فکر اتمام آن باشیم.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: حج در وهله نخست جنگ با خود و هوای نفس بوده و در مرحله بعد جنگ با دشمنان و برائت از مشرکین است؛ به همین دلیل نیز با برائت از مشرکین حج ما مقبول می‌افتد.

وی تصریح کرد: کسی که به خداوند وصل باشد همه قدرت‌ها در برابرش هیچ خواهند بود، همانند حضرت ابراهیم (ع) که چون به خداوند وصل بود قدرت نمرودی در برابرش هیچ بود و در توحید به مرحله‌ای رسید که حتی از ملائکه هم کمکی قبول نکرد و ملائکه را نیز پشت سر گذاشت.

اخبار مرتبط

جوانان با استعداد به سمت هنرهای قرآنی سوق داده شوند

نیاز 500 میلیون تومانی برای تجهیزات ورزشی شبانکاره

برگزاری دوره های آموزشی ویژه هیئت‌های مذهبی جهت تبلیغ در فضای مجازی و رسانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha