عدم مشارکت در انتخابات راه اعلام نارضایتی نیست

عدم مشارکت در انتخابات راه اعلام نارضایتی نیست

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات از جلوه های بارز مردم سالاری دینی است، گفت: مشارکت گسترده و پرشور مردم در انتخابات گوناگون گواه این ادعا  است . 

وی با اشاره به اینکه مردم از نظر شرعی مکلف به انتخاب اصلح هستند، ادامه داد: مردم باید با تحقیق و توجه به سوابق، اصلح و کارآمدترین را انتخاب کنند . 

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه انتخابات ۱۴۰۰ نخستین انتخابات گام دوم انقلاب است، خاطر نشان کرد: باید برای خدمت به ایران اسلامی در عرصه های گوناگون فردی، مومن ،انقلابی ،جهادی ،استکبار ستیز و اصلح انتخاب شود . 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه هر نظامی برای تداوم خود نیاز به ارتباطی منسجم و سازمانی دقیق با مردم دارد، اظهار داشت: اگر نظامی این ارتباط را برقرار نکند دشمنان وارد عمل می شوند و این فاصله را با اهداف شوم خود پر خواهند کرد . 

وی خاطر نشان کرد: عدم مشارکت در انتخابات راه اعلام نارضایتی نیست، بلکه راه درست آن مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه کسانی که می گویند پای صندوق های رای نرویم ، در زمین دشمن بازی می کنند، گفت: دشمنان نظام می خواهند با تشویش اذهان عمومی برای عدم حضور در انتخابات، خون شهدا را پایمال کنند . 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز مردم باید بهترین ها را از لحاظ توان و خدمت انتخاب کنند، افزود: اگر برای اینکه کسی کاری برای ما انجام دهد به او رای بدهیم در حالی که فرد اصلحی نیست، گناه بزرگی را مرتکب شده ایم و باید مراقب انتخاب خود باشیم. 

وی در پایان خطاب به داوطلبان انتخابات نیز گفت: داوطلبان اگر وعده دروغ بدهند و آبروی رقبای را بریزند، مرتکب گناه شده اند و باید اخلاق انتخاباتی رعایت شود.

اخبار مرتبط

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

نیّت الهی و اقدام جهادی وجه تمایز نیروهای مسلح کشور با سایر دنیاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha