انتخابات فرصتی برای تعیین سرنوشت کشور است

انتخابات فرصتی برای تعیین سرنوشت کشور است

به گزارش سراج24، منوچهر متکی در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات مظهر دموکراسی و فرصتی برای ملت هاست تا سرنوشت خود را تعیین کنند.

متکی اظهار داشت: مردم در نظام‌های دموکراتیک، تعیین کننده مسئولان، نظام حکمرانی و تصمیمات مهم کشور هستند.

وی ادامه داد: در کشور ما هم مردم هر چهار سال یک‌بار با توجه به شناختی که از عملکرد دولت قبل پیدا کرده‌اند به دولت جدیدی رأی می‌دهند.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب با تاکید بر مدیریت غیر قابل قبول دولت کنونی، گفت: دولت مردان نتوانستند شعارهای خود را عملی کنند و با اتخاذ رویکرد نادرست، کشور را با مشکلات زیادی مواجه کردند. حالا بعد از هشت سال برجامی وجود دارد که حاصلی برای مردم نداشته و به تعبیر مقام معظم رهبری، خسارت محض بود.

متکی ضمن اشاره به نیاز کشور به دولت جدید با ترکیبی متفاوت، افزود: دولت بعدی باید پاکدست، متخصص، توانمند و متعهد باشد. از بین نامزدها، گزینه اصلح ما رئیسی است زیرا زندگی طولانی سیاسی‌اش همواره بر یک مدار و مسیر بوده و عدالت خواهی و فساد ستیزی از ویژگی‌های اوست.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر احتمال سهم خواهی برخی افراد در دولت رئیسی اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌های شخصیتی رئیسی، او از مسئولانی پاکدست و متعهد در دولت خود استفاده می‌کنند و اجازه سهم خواهی به کسی نخواهد داد.

متکی همچنین در مورد میزان اختیارات رئیس جمهور، علت آنکه رئیس جمهورهای پیشین این میزان از اختیارات را کم می‌دانند را چنین عنوان کرد: افراد این موضوع را مطرح می‌کنند تا در مقابل خطاها، ناکارآمدی‌ها، اشتباهات پاسخگو نباشند.

متکی با اشاره به استفاده از تنها ۳۰ درصد از ظرفیت استان کرمان، تأثیر تحریم‌ها را ۲۰ تا ۲۵ درصد عنوان و بر وجود ظرفیت‌های بسیار در داخل کشور تاکید کرد.

اخبار مرتبط

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

پروژه تضعیف انتخابات ایران شکست خورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha