تفسیر حدیثی امام علی (ع) از قرآن به‌زودی چاپ می‌شود

تفسیر حدیثی امام علی (ع) از قرآن به‌زودی چاپ می‌شود

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی، کتاب «امیر بیان» شامل تفسیر حدیثی قرآن از امام علی (ع) اثر محمدرضا رمزی اوحدی به‌زودی و همزمان با شروع ماه ذیقعده، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار می‌شود.

محمدرضا رمزی اوحدی نویسنده این‌کتاب، پیش‌تر آثاری چون «۱۰۰۱نکته از زندگی امیر المومنین(ع)»، «۱۰۰۱ نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)»، «۱۰۰۱ فضیلت از امیرالمومنین (ع) در کتب اهل سنت»، «۱۰۰۱ نکته از ولایت امیر المومنین(ع)»، «۱۰۰۱نور از فضایل امیرالمومنین(ع)»، «۱۰۰۱پرسش و پاسخ از امیرالمومنین(ع)» و ... را در کارنامه خود ثبت کرده است.

تفسیر مذکور همراه با متن قرآن کریم است و برای اولین‌بار در جهان اسلام در چنین‌ساختاری منتشر می‌شود. در این‌تفسیر به بیش از ۱۰۰ موضوع روز زندگی اعم از اخلاق، حکومت، جهاد و جنگ، تربیت، عرفان، سیاست، جامعه شناسی و اجتماعی، فقهی، تغذیه و بهداشت فردی و... اشاره شده است. متن کتاب هم به نحوی تنظیم شده که برای عموم مردم به‌ویژه قشر جوان، طلاب، حافظان قرآن‌کریم،‌ دانشجویان و معلمان مدارس قابل استفاده باشد.

در هر صفحه از این‌کتاب که در آن ۴ هزار و ۵۰۰ حدیث از امام علی(ع) و بیش از هزار و ۵۰۰ حدیث از دیگر معصومین درج شده، در ذیل آیات قرآن، متن احادیث تفسیری آمده تا خواننده با متنی دو سویه یعنی قرآن و عترت در کنار هم بهره‌مند شود. برای نوشته‌شدن این‌کتاب از ۸۰ دوره کتاب تفسیری و بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب حدیثی و تاریخی شیعه و سنی استفاده شده است.

بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ حدیث از احادیث این‌کتاب که هزار و ۱۵۲ صفحه دارد، احادیث تفسیری امام علی(ع) هستند و باقی در زمره احادیث اعتقادی، اخلاقی، حکومت، سیاست، اجتماعی و تربیتی و... آن‌حضرت هستند.

اخبار مرتبط

طرح «خانواده حسینی» مهمان خلوت خانواده‌ها

کتاب پدر شهید مدافع حرم از خاطرات پسرش به چاپ چهارم رسید

کتاب قزلی از «قصه کربلا» چاپ شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha