رئیسی: گیلان از معطل بودن ظرفیت صنعت رنج می‌برد

 رئیسی: گیلان از معطل بودن ظرفیت صنعت رنج می‌برد

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در برنامه تلویزیونی شبکه باران با اشاره به جایگاه استان گیلان و مردم شریف این دیار اظهار کرد: مردم گیلان به سلحشوری و عزتمندی معروفند و هشت هزار شهید این استان نماد عزت و اقتدار این دیار است.

وی با بیان اینکه فقر مدیریتی یکی از مشکلات موجود می‌باشد، گفت: در حوزه اقتصاد، استان گیلان باید به اقتصاد جنگل، اقتصاد دریا و صنعت توجه کرد چراکه این ظرفیت‌ها برای اقتصاد بسیار مهم است.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست انتخابات ریاست جمهوری به وضعیت نامطلوب صنعت در استان گیلان و وضعیت غم‌بار کارخانه رشت الکتریک و پوشش گیلان اشاره کرد و افزود: در سفر و بازدید از کارخانه رشت الکتریک دیدیم که آن را با خاک یکسان کرده و کارخانه پوشش با وجود ظرفیت ۲۵ تا ۲۶ هکتاری می‌توانست بستر مهم در  اشتغال‌زایی باشد.

رئیسی با اشاره به پیگیری دیگر کارخانه‌های استان گیلان که نتوانست در سفر استانی بازدید کند، تصریح کرد: استان گیلان از معطل بودن ظرفیت صنعت رنج می‌برد و ظرفیت معطل استان در سطح کشور قابل تامل است در صورتی که این ظرفیت می‌توانست در اقتصاد و اشتغال تحول ایجاد کند.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت نظام بانکی در مسیر توسعه اقتصادی گفت: نظام بانکی باید تولید را توسعه و رونق ببخشد نه اینکه به دنبال منافع مانع تولید شود، دیدن چنین صحنه‌ها در گیلان رنج‌آور است.

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری با ابراز تاسف از وجود تصرفات غیرقانونی، زمین خواری، جنگل خواری در گیلان بیان کرد: مردم باید تغییر را احساس کنند چرا که عدد بیکار موجود در گیلان با ظرفیت اشتغال این استان متناسب نیست و این تغییر نیاز به برنامه و کار جهادی دارد.

رئیسی با اشاره به اینکه برای تغییر باید کار حماسی، جهادی و جدی انجام داد، افزود: استان گیلان در برخی محصولات رتبه اول در کشور را دارد، گیلان در تولید مرغ و تخم‌مرغ، آبزیان و دام سبک رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص داده اما به لحاظ تاثیر در اشتغال اقتصاد دارای مشکل است.

وی به صنایع تبدیلی و چرم استان اشاره و فعال کردن ظرفیت معدنی استان را لازم و ضروری دانست و گفت: گیلان با ظرفیت‌های خدادادی در کنار ظرفیت نیروی انسانی کارآمد، جوانان تحصیلکرده و خلاق باید شاهد تغییر باشد، وجود چنین ظرفیت هایی صرفاً مدیریت دقیق می‌خواهد تا مردم تغییر را احساس کنند.

رئیسی با اشاره به حضور مردم در انتخابات، مشارکت آنان را پشتیبانی دولت آینده دانست و تصریح کرد: اگر مردم گیلان به این طلبه خدمتگزار اعتماد کنند، بدانند که ما برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برنامه داشته و با وجود ظرفیت‌های موجود تغییر احساس خواهد شد.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر ظرفیت های موجود در استان بیان کرد: وجود ظرفیت‌ها در کنار نیروی انسانی کارآمد فقر را بی معنا می کند، این مشکلاتی که امروز گریبانگیر مردم شده بی‌معناست و باید بگویم وقتی به گیلان سفر کردم رنجم مضاعف شد.

رئیسی با اشاره به راه‌اندازی شدن کارخانه‌ها در دوران خدمتش گفت: اگرچه کارخانه‌های زیادی ساماندهی و راه‌اندازی شد اما این کار کافی نیست سیاست گارگزاری و اجرای مقتدرانه میخواهد تا در عمل، امیدآفرین و نشاط‌آفرین باشد. 

وی به جایگاه فرهنگیان و کارگران اشاره کرد و افزود: معتقدیم که معیشت فرهنگیان در نظر گرفته نشده و کارگران عزیز متناسب با تورم درآمد اقتصادی ندارند لذا معتقدیم که باید شرایط به نفع مردم عدالت و پیشرفت تغییر کند.

اخبار مرتبط

ظرفیت بخش خصوصی در زمان بحران استفاده شود

صادرات نفت ایران ۴۰ درصد افزایش یافت

تأکید بر شفاف سازی ماجرای تهاتر یک قطعه زمین توسط شهرداری ماسال

0 نظر

ارسال نظر

capcha