لزوم الگوبرداری زنان و دختران جامعه از حضرت معصومه(س)

 لزوم الگوبرداری زنان و دختران جامعه از حضرت معصومه(س)

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد فتاحی شنبه در همایش بانوان فاطمی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر و آغاز دهه کرامت توسط امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان با همکاری هیئت رزمندگان، بسیج جامعه زنان، شهرداری، در مصلی ایلام برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختران، از برگزاری مراسم جشن ویژه بانوان و دختران ابراز خرسندی کرد و بر استمرار برگزاری چنین آیین‌هایی برای بانوان و دختران در جهت بزرگداشت اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و افزایش شادی و نشاط در خانواده‌ها و جامعه تأکید کرد.

وی گفت: تبیین سیره و منش معصومین در جامعه و به ویژه در بین نسل جوان و نوجوان امری ضروری است.

فتاحی بیان کرد: لذا دختران جامعه ما باید در سبک زندگی خود از راه و روش زنان پاک دامن و بزرگ همچون حضرت فاطمه (س) و حضرت معصومه (س) الگوبرداری کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: حضرت معصومه (س) در دوران زندگی با برکت خود همواره مدافع ولایت بود و در این راه بسیار روشنگری کرد، بنا براین خواهران، خانواده‌ها و بانوان جوان برای شناخت بیشتر و کامل‌تر حضرت معصومه (س) و ترویج سیره آن حضرت تلاش کنند.

وی گفت: باید با انجام کارهای فرهنگی و مستمر حضرت معصومه (س) را به نسل جوان و دختران جامعه اسلامی معرفی کرد تا بتوان فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کرد.

از دیگر برنامه‌های این همایش تریبون آزاد بود، در این برنامه در مورد موضوعاتی چون مطالبات دختران جوان از دولت آینده، موقعیت‌های مطلوب پیش روی دختران ایرانی و نیز لزوم رای دادن و اهمیت مشارکت در انتخابات لزوم بحث و گفتگو شد.

اخبار مرتبط

برگزاری ۶۱برنامه طی دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر در ایلام

ادارات دهلران برای برگزاری کنگره ۳ هزار شهید در ایلام همکاری کنند

توسعه و ترویج فرهنگ نماز نیازمند برنامه های تخصصی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha