اولویت نخست رئیس جمهور منتخب باید بهبود وضع معیشتی مردم باشد

 اولویت نخست رئیس جمهور منتخب باید بهبود وضع معیشتی مردم باشد

به گزارش سراج24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شنبه در نشست مجازی با رسانه‌ها اظهار داشت: انتخابات مهمی را پیش رو داریم و حضور حداکثری مردم در این انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه عدم حضور در انتخابات سبب چالش‌های مختلف داخلی و بین‌المللی می‌شود افزود: حضور در انتخابات سبب تقویت اقتدار، قدرت ملی و فراملی جمهوری اسلامی ایران و اسلام می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش مهمی رئیس جمهور در مدیریت کشور اضافه کرد: در کلان نظام اسلامی رئیس جمهور پس از رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌عنوان دومین شخص دارای جایگاه ویژه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه نقش مردم در انتخابات بسیار مهم و اساسی است ادامه داد: مردم فردی را به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌کنند تا شرایط نظام تحول یابد و به‌سوی پیشرفت و خدمات به مردم و اسلام این شخصیت هدایت کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه انتخاب مردم باید دقیق، پخته و بابصیرت باشد خاطرنشان کرد: نخستین ویژگی رئیس جمهور موفق داشتن ایمان، اعتقاد بالای الهی، تقوای رفتاری و اخلاق اسلامی است.

رئیس جمهور باید مردمی باشد

وی با بیان اینکه فرد منتخب باید تجسم عینی اعتقاد والای دینی، شاخص تقوای اسلامی و رفتارهای اخلاقی باشد گفت: شناخت ایران و آشنایی به مشکلات جامعه و داشتن ظرفیت‌های والا در جغرافیای ایران، شناخت تمام ویژگی‌های ملی نسبت به ظرفیت استان‌ها از دیگر ویژگی‌ها است.

صفایی بوشهری استفاده از ظرفیت‌های جهانی در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، علم و فناوری و دیگر بخش‌ها را ضروری دانست و اظهار داشت: داشتن تیم قوی در بخش‌های مختلف و داشتن برنامه در فضای بین‌المللی از دیگر ویژگی‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور باید مردمی باشد و همیشه قدردان و خدمتگزار باشد و همچون مردم زندگی کند ادامه داد: اولویت نخست رئیس جمهور منتخب باید در حوزه معیشت مردم و اقتصاد و فرهنگ جامعه باشد.

امام جمعه بوشهر تأکید کرد: در عرصه تحقق عدالت با اینکه در عرصه‌های مختلف نظام پیشرفت‌های قابل توجهی شده ولی پیشرفت در عرصه عدالت نداشته‌ایم و رئیس جمهور باید عدالت‌خواه باشد که مورد تأکید مقام معظم رهبری هم است.

وی با بیان اینکه مردم در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارد خاطر نشان کرد: اکنون گرانی، تورم، رکود در همه عرصه‌های جامعه مشاهده می‌شود که رئیس منتخب باید با نگاه ویژه و فوق‌العاده در حل این مسائل تلاش کند.

اخبار مرتبط

کارنامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نورانی و درخشان است

بانک اسناد و کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی در بوشهر ایجاد می‌شود

آیت الله حسینی بوشهری درگذشت استاد حسین فرج نژاد را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha