حضرت معصومه (س) نماد تقوا و ولایت پذیری است

حضرت معصومه (س) نماد تقوا و ولایت پذیری است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در همایش بصیرتی هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت و فرصت ارزشمند این ایام در راستای تبیین معارف اهل بیت (ع)، گفت؛ دهه کرامت فرصت ارزشمندی برای درک جایگاه ولایت در جامعه اسلامی است و از این فرصت ارزشمند باید در راستای ترویج سیره و سبک زندگی اهل بیت (ع) بهره گرفت.

وی با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت و با اشاره به اهمیت این ایام در راستای ترویج معارف اهل بیت (ع) به ویژه ترویج فرهنگ رضوی، اظهار داشت: امروز ولایت پذیری یکی از مهم‌ترین شاخصه شیعیان در جهان بشمار می‌آید و قطعاً دهه کرامت فرصت ارزشمندی برای درک این جایگاه بسیار مهم در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر، افزود: حضرت فاطمه معصومه (ع) نماد تقوا، پاکدامنی و ولایت پذیری است و دختران امروز جامعه اسلامی باید از این بانوی با کرامت و ارزشمند اسلام الگو برداری کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود ولایت پذیری را مهم‌ترین ویژگی حضرت معصومه سلام الله علیها دانست و تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) هم اهل قیام بود و در مدینه قعود نداشت و در دفاع از ولایت از مدینه با ۴۰۰ نفر به شهر قم مهاجرت کرد و در طول مسیر به روشنگری پرداخت و دهه کرامت دهه ولایت پذیری و تجدید بیعت و عهد با ولایت است و به فرموده امام راحل ولایت فقیه ادامه ولایت رسول الله (ص) است.

حجت الاسلام شکریان امیری با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات و حضور حداکثری و مشارکت همه آحاد جامعه خاطر نشان کرد: حضور حداکثری مردم و مشارکت همه آحاد جامعه مشت محکمی به دهان یاوه گویان و جبهه استکبار جهانی خواهد بود و تمامی تلاش‌های چندین ساله آنان را پوچ و بیهوده خواهد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه سخنان خود ضمن اهمیت انتخاب اصلح با توجه به معیارهای رهبری معظم انقلاب، اظهار داشت: مشارکت همه اقشار تأثیرگذار جامعه ائم از حوزه و دانشگاه و حضور آگاهانه برای انتخاب اصلح می‌تواند ایران اسلامی را در برابر همه تهدیدها ایمن کند و بسیاری از مشکلات پیش روی کشور را که همان مشکلات معیشتی و اقتصادی است برطرف و یا کاهش دهد.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه مازندران در بخش پایانی سخنان خود حضور و مشارکت حداکثری را در پای صندوق‌های رأی، موجب عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و بیان داشت: حضور حداکثری و انتخاب اصلح موجب عظمت انقلاب و عزت جمهوری اسلامی خواهد شد.

حجت الاسلام شکریان امیری در پایان با اشاره به بیانات بسیار مهم و راهگشای رهبری معظم انقلاب در سالروز رحلت بناینگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)، تاکید کرد: حلقه‌های میانی و جریان‌های فرهنگی مردمی همچون گذشته در لبیک به فرامین رهبری معظم انقلاب و دعوت عموم مردم ایران پای صندوق‌های رأی و ایجاد خلق حماسه سیاسی تلاش کنند.

اخبار مرتبط

۱۲ امامزاده سطح استان سمنان میزبان برنامه‌های دهه کرامت شدند

جشن بزرگ دهه کرامت در تبریز برگزار می شود

جشن‌های دهه کرامت فرصت خوبی برای ایجاد شور انتخاباتی در جامعه است

0 نظر

ارسال نظر

capcha