جلیلی:برنامه دولت ما برای آذربایجان‌غربی ایجاد اشتغال است

جلیلی:برنامه دولت ما برای آذربایجان‌غربی ایجاد اشتغال است

به گزارش سراج24، سعید جلیلی عصر جمعه در گفتگوی تلویزیونی با مردم آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی دروازه اروپاست، افزود: این استان به دلیل همجواری با سه کشور خارجی به خصوص ترکیه، نزدیک ترین محل برای توسعه صادرات به اروپا است و باید از این فرصت بهره لازم را برد.

وی خاطرنشان کرد: در هشت سال گذشته به آذربایجان‌غربی سفر کردم و استانی با ظرفیت‌های فراوان و فرصت‌های بزرگی است و امکانات استان‌ها اگر به درستی مورد توجه قرار گیرند، موجب جهش می‌شود.

جلیلی افزود: جهش زمانی صورت می‌گیرد که در تمام شهرها و استان‌ها باشد و همجواری با سه کشور برای آذربایجان غربی فرصت بسیار بزرگ است، باید از ظرفیت همجواری استفاده کرد و افزایش صادرات داشت، زیرا لازمه جهش در تولید، جهش صادرات است.

آذربایجان‌غربی نزدیک ترین نقطه کشور برای توسعه صادرات به اروپاست

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بازار کشورهای همسایه فرصت مناسبی را برای توسعه محصولات کشور به ویژه در بخش کشاورزی دارد و این استان در این حوزه پیشتاز است.

جلیلی با بیان اینکه کشاورزی، معدن و صنایع تبدیلی فرصت‌های آذربایجان‌غربی هستند و باید برنامه‌ریزی مناسبی برای بهره‌مندی این ظرفیت‌ها صورت گیرد، عنوان کرد: در این صورت همجواری با سه کشور در همسایگی آذربایجان غربی و توسعه صادرات محصولات تولیدی استان، فرصت اشتغال و ارز آوری در این منطقه فراهم می‌شود.

جلیلی بیان کرد: باید روابط خارجی نیز به خوبی با کشورهای همسایه فراهم کرد و استان آذربایجان غربی می‌تواند در این رابطه فعال باشد و کشور ترکیه خود زمینه مناسب ورود محصولات داخلی به بازارهای اروپایی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با فعال شدن همه بخش‌ها و مناطق می‌توان زمینه جهش ایران را فراهم کرد و این امکان زمانی محقق می‌شود که به تمامی استان‌ها توجه کنیم.

جلیلی اظهار داشت: یکی از فرصت‌های بسیار ارزشمند آذربایجان‌غربی، وجود مردمان خون گرم این استان است که از اقوام و مذاهب مختلف برخوردار است و همه با هم در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و یک همزیستی کاملاً برادرانه و دوستانه در این استان وجود دارد.

همبستگی و همدلی آذربایجان‌غربی سرمایه بزرگی است

وی با اشاره به اینکه باید از همبستگی و همدلی آذربایجان‌غربی که سرمایه بزرگی است را قدر دانست و از آن در راستای توسعه استان و ایجاد حماسه استفاده کرد، تاکید کرد: شهیدان باکری در این منطقه، امروز الگوی جوانان تمام مرز و بوم هستند و اکنون می‌توان انتظار اینگونه حماسه‌ها را در استان آذربایجان غربی داشت و زمینه پیشرفت را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه نگاه حداقلی برای اداره کشور شایسته اداره جمهوری اسلامی ایران و مردم این کشور نیست، گفت: باید به قله‌ها بنگریم و به سمتی برویم که هر جوان ما کارآفرین باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه فرصت‌ها و ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی این امکان را فراهم می‌کند که ما در هر زمینه توسعه و رشد و پیشرفت داشته باشیم، تاکید کرد: استعدادهای آذربایجان‌غربی مورد توجه قرار دارد و جوانان این استان در تمامی زمینه‌ها می‌توانند موجب جهش شود.

وی با بی این اینکه مسئولان باید همراه مردم باشند تا جهش کشور فراهم شود، زیرا جهش کشور محتاج کار مخلصانه و شبانه‌روزی است، اضافه کرد: باید راه شهیدان باکری را ادامه دهیم و اکنون نفراتی همچون شهید باکری آماده هستند تا حماسه‌های بزرگی را در این خطه ایجاد کنند و موفقیت‌های بزرگی را رقم بزنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، روز ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

دوره آموزشی «شبکه‌های فعال فمینیستی در ایران»

احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد غفلت قرار گرفته است

۵۰ عنوان برنامه همزمان باعید غدیر در آذربایجان غربی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha