رضایی: بانک مرکزی را مستقل می‌کنم/ دو سهامدار خُرد باید در شورای بورس باشند

رضایی: بانک مرکزی را مستقل می‌کنم/ دو سهامدار خُرد باید در شورای بورس باشند

به گزارش سراج24؛ محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امروز پنج‌شنبه برای ضبط یک برنامه تلویزیونی در شبکه خبر حضور پیدا کرد.

وی در حاشیه ضبط این برنامه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بلایی که بانک‌ها بر سر مردم ایران آوردند، بعثی‌های عراق نیاوردند؛ چراکه نه تنها تولید را زمین زدند، بلکه رفاه مردم را با آسیب‌های جدی روبرو کردند.

رضایی خاطرنشان کرد: یکی از اولین اقدامات دولت "اقدام و تحول"، اصلاح نظام بانکی است. اول اینکه بانک مرکزی را از وابستگی به دولت خارج و مستقل می‌کنیم. دوم اینکه بانک‌های ما استانداردهای بین‌المللی ندارند. نظام بانکی ما بسیار سنتی است.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: باید با تاسف بگویم که بیشتر کشورهای منطقه نظام بانکی‌شان از ایران مدرن‌تر است.

محسن رضایی همچنین شب گذشته و پس از گفتگوی ویژه خبری که در رابطه با سه موضوع یارانه، بورس و مسکن پخش شد، بیان کرد: مردم ایران در مساله بورس بسیار اذیت شدند. بورس یکی از ابزار و صنعت اقتصادی است.

وی ادامه داد: به محض اینکه مردم ایران دوباره اعتمادشان به بورس برگردد، بورس احیا می‌شود و زمانی این اتفاق می‌افتد که دولت بر سر کار آمده، یک دولت اقتصادی باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: دولت ما هم دولت اقتصادی و سیاسی است و از اقتدار نیز برخوردار است تا بتواند جلوی مافیاها را بگیرد. اولین کاری هم که انجام خواهیم داد این است که اعتماد را به بورس برمی‌گردانیم.

رضایی همچنین بیان کرد: حداقل دو نفر از سهامداران خُرد را در شورای بورس دخالت خواهیم داد تا در تصمیم‌گیری‌های بورس حضور داشته باشند تا این همه سهام‌دار خُرد سیلی نخورند و از میدان به در نروند.

گفتنی است رضایی وعده داده است که زنان خانه‌داری که حداقل دو فرزند داشته باشند و آموزش‌های سلامت و بهداشت را گذرانده باشند را شاغل محسوب خواهد کرد و به آنان حقوق خواهد داد. با مشورت مراجع نیز دو نفر از بانوان در کابینه خود خواهد داشت.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج صحت‌سنجی مدارک داوطلبان نمایندگی مجلس

پیش ثبت‌نام ۸۰۰ اصلاح‌طلب برای انتخابات مجلس

اعلام نتیجه صحت‌سنجی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در 23 شهریور

0 نظر

ارسال نظر

capcha