همایش «دختر ایرانی؛ ایران پیشرفته» در رشت برگزار می شود

همایش «دختر ایرانی؛ ایران پیشرفته» در رشت برگزار می شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سعید مهدوی با اشاره به در پیش بودن میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و نامگذاری این روز در تقویم ملی به نام دختران ایرانی، اظهار کرد: دختر به دلیل برخورد ابزاری در دوران جاهلیت عرب در گذشته و جاهلیت غرب در دوره معاصر از یک طرف و اثر گذاری جدی در نهضت‌های الهی و انقلاب اسلامی در طول تاریخ از سوی دیگر، جایگاه خاصی و ارزشمند برخوردار است.

وی به احادیث و روایات نقل شده از پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) درباره دختر اشاره کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام در جایی فرمودند: «بهترین فرزندان شما دختران هستند».

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ایشان در جای دیگری فرموده‌اند: «هر که را دختری است، خداوند یاری دهنده او، برکت بخش به او و آمرزنده او خواهد بود»، اضافه کرد: دختران مسلمان به ویژه دختران ایرانی الگوهای بسیاری همانند حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت زینب (س) و همچنین حضرت فاطمه معصومه (س) دارند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن برای گمراه کردن دختران ایرانی که مادران آینده سازان فردای ایران هستند برنامه‌های بسیاری دارد، افزود: در این مسیر از بستر فضای مجازی و با موضوعاتی همانند حجاب اجباری، نبود آزادی عمل، و دغدغه‌های کاذب همچون حضور در ورزشگاه‌ها که متأسفانه شاهد هستیم از زبان برخی خواص داخلی نیز بیان می‌شود، استفاده می‌کند.

حجت الاسلام مهدوی در ادامه با اشاره به نقش مهم دختران در پیشرفت جامعه و حرکت در مسیر ساختن تمدن نوین اسلامی، تصریح کرد: امروز نیز در عرصه انتخابات به عنوان مهم‌ترین رویداد سیاسی و اجتماعی کشور که دشمن برای کمرنگ کردن مشارکت‌ها در تلاش است نقش دارند.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در استان گیلان به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر همایشی مخصوص دختران گیلانی برگزار می‌کند، افزود: این همایش با عنوان «دختر ایرانی، ایران پیشرفته» ساعت ۸ صبح روز شنبه ۲۲ خرداد ماه در بوستان ملت در جوار مقبره شهدای گمنام رشت با حضور خواهران شهید کاوه و شهید ابراهیم هادی و با تجلیل از دختران شهدای مدافع حرم استان گیلان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

میرزا هویت مردم گیلان و ایران است / راه حل مشکلات کشور شناخت هویت است

دولت عراق به برگزاری همایش صهیونیستی در اربیل واکنش نشان داد

سخنرانی رئیس جمهور نشان‌دهنده عزت ایران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha