برگزاری همایش های انتخاباتی در فضاهای سربسته مطلقا ممنوع است

برگزاری همایش های انتخاباتی در فضاهای سربسته مطلقا ممنوع است

به گزارش سراج24، علی رئوفی عصر چهارشنبه با اشاره به اهمیت حفظ سلامت مردم و عوامل برگزاری انتخابات در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، عنوان کرد: در فرایند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی روستاها و شهرها اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط برگزاری انتخابات است.

وی افزود: برای حفظ سلامتی مردم، عوامل برگزاری انتخابات از تجمع در محل های اخذ رای جلوگیری کنند و مسئولان اجرایی و نظارتی با رعایت فاصله اجتماعی مناسب در محل اخذ رای حضور پیدا کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، تصریح کرد: با توجه به نقش مهمی که ماسک در جلوگیری از انتشار ویروس و ابتلای افراد دارد استفاده از ماسک برای همه رای دهندگان و عوامل برگزاری انتخابات الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به ممنوعیت هرگونه استقبال از نامزدهای انتخابات در هرمزگان با توجه به وضعیت قرمز کرونایی، خاطرنشان کرد: راه اندازی کارناوال ها، متینگ های تبلیغاتی، برگزاری مراسم استقبال از نامزدهای انتخابات و هرگونه تجمع در فضای بسته با توجه به شرایط قرمز و حاد کرونایی اغلب مناطق استان در هرمزگان مطلقاً ممنوع است.

رئوفی در همین خصوص، افزود: برگزاری تجمعات انتخاباتی، گفتگو، مناظرات انتخاباتی و نظایر آن در فضاهای سربسته نظیر مساجد، تالارها، سالن های اجتماعات و مانند آن با توجه به وضعیت قرمز کرونایی استان در هرمزگان مطلقاً ممنوع است.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع کرونا در هرمزگان، تصریح کرد: وضعیت قرمز کرونایی در هرمزگان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را در هرمزگان با محدودیت همراه کرده و ضروری است طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای اعلام برنامه های انتخاباتی خود بهره گیرند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، اظهار داشت: مسئولان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در هرمزگان به همراه داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها نشست ها و جلسات هماهنگی خود را با اولویت فضای باز و در صورت برگزاری در فضای بسته با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان با حضور ۱۵ نفر از اعضای ستاد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید مجدد بر استفاده از ماسک، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در تمامی جلسات و رعایت محدودیت ساعت برگزاری جلسات و همایش ها به میزان دو ساعت الزامی است.

رئوفی تصریح کرد: برای حفظ سلامتی افراد با سن بالا حتی الامکان از بکارگیری افراد مسن و بیماران زمینه ای به عنوان عوامل اجرایی، نظارتی، حفاظتی در شعب اخذ رای توسط ستادهای شهرستانی خودداری شود و در صورت واکسینه شدن بکارگیری آنها منعی ندارد.

وی با اشاره به ممنوعیت اخذ اثر انگشت در فرآیند برگزاری انتخابات، افزود: اخذ اثر انگشت از رای دهندگان در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برای حفظ سلامت مردم ممنوع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر اهمیت حفظ سلامتی کلیه رای دهندگان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: میزها و صندوق های اخذ رای در محل شعب های اخذ رای به گونه ای تعبیه شوند که با رعایت فاصله مناسب اجتماعی، سلامت رای دهندگان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات حفظ شود.

رئوفی گفت: مسئولان برگزاری انتخابات در محل شعب های اخذ رای به گونه ای برنامه ریزی کنند که قبل و بعد از فرآیند رای گیری تجمعی در مقابل درب ورودی و خروجی به وجود نیاید.

اخبار مرتبط

چرا کرونا هنوز به پایان نرسیده است؟

ترخیص داروهای مرتبط با کرونا از گمرک فرودگاه امام (ره) با ورود دستگاه قضا

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

0 نظر

ارسال نظر

capcha