دولت انقلابی باید در کنار مجلس انقلابی شکل گیرد

دولت انقلابی باید در کنار مجلس انقلابی شکل گیرد

به گزارش سراج24، علی نیکزاد شامگاه چهارشنبه در تجمع بزرگ حامیان سید ابراهیم رئیسی در زنجان با اشاره به اینکه امروز در شهری حضور دارم که مظهر و مهد دلدادگی به اهل‌بیت (ع) است، افزود: در وصف تاثیرگزاری زنجانی‌ها همین بس که از این دیار شهید شهریاری را در حوزه انرژی هسته‌ای داریم و این در حالی است که دشمنان اعتقادی به قدرت هسته‌ای ایران نداشتند.

وی افزود: همان‌طور که مشکلات استان زنجان از جمله پسماند توسط قوه قضاییه حل شد، باید مشکلات دیگر کشور و استان در بخش‌های خام‌فروشی معدن، بیکاری، حوزه‌های کشاورزی و صنعتی و سایر موارد نیز توسط دولت انقلابی حل شود.

نیکزاد با یادآوری اینکه مردم شهیدپرور زنجان در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری، بیش از ۵۰ درصد آرای خود را با نام سید ابراهیم رئیسی در صندوق انداخته بودند، تصریح کرد: برگزاری انتخابات مختلف در طول بیش از چهار دهه گذشته، حاکی از آن است که در این کشور به مقوله‌هایی چون دموکراسی و جمهوریت اهتمام ویژه‌ای صورت گرفته است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بود رأی‌آوردندگان خادم مردم باشند اما امروز این سئوال مطرح است که آیا خواسته مردم از دولت‌مردان برآورده شده است، ادامه داد: آمار و عملکردها بیانگر آن است که دولت طی هشت سال گذشته نتوانسته است در عرصه مهمی چون حوزه اقتصادی عملکرد مطلوبی داشته باشد.

ضعف در صادرات سیب، واردات موز و نیز تشکیل قرارگاه مرغ در شأن کشور نیست

نیکزاد ضعف در صادرات سیب، واردات موز و نیز تشکیل قرارگاه مرغ را در شأن کشور ندانست و با اشاره به اینکه خروجی همه این جلسات به سوءمدیریت دولت بازمی‌گردد، اظهار کرد: عملکرد دولت به قدری ضعیف بوده که قوه دیگری به غیر از قوه مجریه وارد عمل شده و در صدد رفع مشکلات حوزه اقتصادی برآمده است. علاوه بر این عملکرد ضعیف دولت باعث شده است تا دشمنان نیز به کشور چشم طمع داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه آمار حاکی از آن است که دستگاه‌های دولتی امروز در خدمت مردم نیستند، بیان کرد: ما ادعایی در این خصوص که قوه قضائیه تبدیل به مدینه فاضله شده است، نداریم اما معتقدیم در مسیری گام برداشته می‌شود که بهبودی زیادی حاصل شده و مهم‌تر از همه اینکه قوه قضائیه امروز هیچ‌گونه خط قرمزی برای برخورد با فساد ندارد.

نیکزاد با بیان مقام معظم رهبری برای چهل سال بعدی برنامه گام دوم انقلاب را مطرح فرمودند که در آن جوانان، آگاهی، موضوعات دانش‌بنیان و علم‌محور قرار گرفته است، گفت: دولت انقلابی باید به این موارد به طور ویژه توجه کند. هر کسی در این کشور برای شهرت، قدرت و ثروت وارد صحنه انتخابات شود، حرام است.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دولت از نقدینگی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومانی که نزد مردم بود، به درستی استفاده نکرده و با سوق دادن سرمایه‌های مردم به سمت بورس، آن‌ها را به خاک سیاه کشاند و باعث شد تا ۴۰ درصد از سرمایه‌های ۴۶ میلیون نفر از دست برود، عنوان کرد: حال امروز از رئیس بانک مرکزی این سئوال را داریم که چرا ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات را به ۱۱ نفری داده‌اند که این تسهیلات را پس نداده‌اند و مردم عادی برای گرفتن تسهیلاتی کم، با مشکلات بانکی زیادی مواجه هستند.

نیکزاد افزود: امروز آقای همتی که نامزد ریاست جمهوری است باید پاسخگو باشد که چرا ۱۱ نفر ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات گرفتند و پس ندادند، در حالی که مردم عادی برای دریافت تسهیلات در مشکل هستند.

دولت در برجام نتوانست حق خود را بگیرد

وی با بیان اینکه دولت در برجام نتوانست حق خود را بگیرد، تحریم را بردارد و ارزش پاسپورت کشور را بالا ببرد، ادامه داد: عملکرد دولت در استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی قابل قبول نیست. کشور با این شیوه اداره نمی‌شود و اشتباهات دولت، باور و اراده مردم را سلب کرد.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی سید ابراهیم رئیسی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در حوزه برجام رخ داد، با یادآوری اینکه در خصوص برجام نه تنها تحریمی علی‌رغم تعهدات ما برداشته نشد، بلکه پول‌های بلوکه شده نیز برنگشت، یادآور شد: همه این‌ها باعث شده است تا امروز به دنبال دولتی که سلامت اخلاقی داشته باشد، باشیم و این یعنی دولتی باید سر کار بیاید که انقلابی به معنای واقعی کلمه باشد.

نیکزاد برقراری عدالت را یکی از اولویت‌های دولت رئیسی عنوان کرد و گفت: این عدالت باید در همه جای ایران برقرار باشد. زنجان جزو استان‌هایی است که از برخی مشکلات از جمله خام‌فروشی، پسماند روی و … رنج می‌برد، هر چند بخش عمده‌ای از این مشکلات به دست قوه قضائیه حل شده است.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت‌الله رئیسی گفت: در ۴۲ سال گذشته نظام دموکراتیک و جمهوریت در کشور حاکم بوده و هر سال انتخابات در کشور برگزار شده است.

نیکزاد گفت: دولت انقلابی باید در کنار مجلس انقلابی شکل گیرد. دولت، مجلس و قوه قضاییه انقلابی به دنبال این است که در مملکت انحصار و امضای طلایی نباشد.

رئیس ستاد انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی با اشاره به جنایت رئیس‌جمهور آمریکا در شهادت سردار سلیمانی، گفت: دولت برای دادن پاسخ دندان‌شکن به جنایت‌گران و حمله نظامی به پایگاه السعد ترسید اما مردم برای احقاق حق خونی که به ناحق ریخته شد، به قوا و نیروهای دیگر پناه بردند.

نیکزاد با بیان اینکه مردم به مجلس دهم و دولت رای منفی دادند و مجلس یازدهم را انقلابی انتخاب کردند، افزود: قوه مجریه انقلابی دارای سلامت اخلاقی، اعتقادی و فکری، معتقد به عدالت اجتماعی، دارای رویکرد رایزنی در سطح بین‌المللی با مبانی دینی است و کسانی که فاقد طهارت اقتصادی هستند، حق ندارند حتی در دولت، بخشدار شوند.

وی با بیان اینکه حضور آیت‌الله رئیسی در قوه مجریه به دلیل حل مشکلات بعد از برقراری عدالت در قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: آنچه که بعد از پیروزی در انتخابات به دنبال آن هستیم، کسب عزت مردم ایران است، این در حالی است که تبلیغات سوء این گونه القا می‌کنند که ما بعد از پیروزی در انتخابات به دنبال جنگ خواهیم بود.

اخبار مرتبط

دست‌اندازی به منابع طبیعی خط قرمز دولت مردمی است

جلسه نظارت ستادی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد

مسئولیت مشترک همه اجزای جمهوری اسلامی گره‌گشایی از زندگی مردم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha