بیانیه روحانیون اهل سنت کرمانشاه در خصوص انتخابات 1400

بیانیه روحانیون اهل سنت کرمانشاه در خصوص انتخابات 1400

به گزارش سراج24؛ روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه در خصوص حضور حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات 1400 بیانیه صادر کردند. متن بیانیه به شرح ذیل است:

بار دیگر ملت شریف ایران، در آستانه یک آزمون مهم و سرنوشت ساز دیگری قرار گرفته است، آزمون مشارکت و مسئولیت پذیری مردم در انتخاب مهم ۸۲ خردادماه. 

 این انتخاب از آن جهت متمایز و مهم است که اولین آزمون سیاسی ملت برای انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب اسلامی و گزینش اصلح برای زمینه سازی و شکل گیری دولت توانمند، کارآمد، و انقلابی برای سالهای حساس و مهم پیش رو است. 

بر کسی پوشیده نیست که باید در سایه مشارکت حداکثری و آرای هوشمندانه، فردی برای سکانداری ارشد اجرایی کشور انتخاب شود، که بتواند در تحقق بیانیه گام دوم انقالب و تحقق دولت توانمند و رفع مشکلات معیشتی مردم نقش آفرین باشد و از اولویتهای اصلی نظام جمهوری اسلامی در مقطع حساس کنونی دفاع کند. 

یقیناً مردم شریف ایران اسلامی، همچون انتخاب ها و راهپیمایی های گسترده گذشته، باردیگر اوج این همراهی را به نمایش میگذارند و با حضور میلیونی خود در پای صندوقهای رأی، پرچم قدرت و عظمت ایران را در اهتزاز نگاه خواهندداشت و عزت و اقتدار ایران اسلامی به مهر تایید خود مزین خواهند کرد. 

بی تردید هدف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی و در راس آنها آمریکای سلطه طلب و صهیونسیم غاصب، دلسرد کردن و ناامید کردن مردم از پیمودن مسیر پرافتخار و غرورآفرینی است که چهاردهه با اقتدار پیموده شده و این مسیر چیزی جز حرکت در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی یعنی استقالل، آزادی و جمهوری اسلامی نیست.

 در این برهه حساس و سرنوشت ساز، علما و داعیان دینی چون گذشته میتوانند، در روشنگری افکار آحاد مردم، و تشویق به حضور گسترده و حداکثری برای انتخاب اصلح در صحنه انتخابات ایفای نقش کنند. بر کسی پوشیده نیست، که این بزرگان و معتمدین مردم ، در کنار سایر اقشار جامعه ، با تببین نقش مردم در سرنوشت خود، روزی حماسی و پرشکوه را در جمعه انتخاب رقم بزنند. 

 بنابر آنچه در پیش آمد ، ما روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه بار دیگرضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل (ره)و بیعت با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)از همه مردم شریف استان بالاخص مردم مومن اهل سنت استان میخواهیم ضمن حضور گسترده در انتخابات و گزینش فرد اصلح به عنوان رئیس جمهور و انتخاب افراد توانمند برای شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یک وظیفه شرعی و ملی نسبت به این مهم توجه داشته باشند و با حضور خود پای صندوق های رای بار دیگر ضمن اعلام پیام وحدت، همدلی و همبستگی خود را به نمایش گذارند.

  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته 

 ائمه جمعه و جماعات، شوراهای روحانیت و افتاء ،

مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت استان کرمانشاه

اخبار مرتبط

اصلاح قانون انتخابات در دستور کار مجلس

آیت‌الله علما: دفاع از حقوق محرومان بالاترین خدمت است

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha