بوشهر پایتخت مبارزات استکباری ایران است

بوشهر پایتخت مبارزات استکباری ایران است

به گزارش سراج24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه در آئین معرفی مسئول جدید بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر یک استان فرهنگ پایه است و تاریخی بزرگ از علما و مقاومت فرهنگی دارد.

وی با اشاره به اینکه بوشهر پایتخت قرآن، انرژی و مقاومت ایران است افزود: استان بوشهر پایتخت مبارزات استکباری ایران است و به گفته مقام معظم رهبری، تاریخ مقاومت بوشهر ویژه است چون آنجا فرهنگ مقاومت وجود دارد.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه اقتصاد، سیاست، امنیت، دفاع، امور اجتماعی و حتی دانش و فنآوری اسلامی، فرهنگ پایه است، اظهار داشت: فرهنگ پایگی اساس اسلام و تمام نهضت‌های دینی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فرهنگ یک کلمه طیبه در نظام واره اسلامی است، افزود: اگر ما دارای یک اصالت فرهنگی و در زمینه تعمیق و توسعه فرهنگی برنامه‌ریزی داشته باشیم قطعاً در عرصه‌های مختلف هندسه نظام موفق خواهیم بود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مؤلفه‌های قدرت نظام اسلامی بلکه مهمترین آن، مؤلفه قدرت فرهنگی است به همین خاطر از قرن‌ها قبل جهان استکبار به دنبال تهاجم نرم فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و علم و فناوری بوده است.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در شرایط کنونی وجود مبارک بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء یکی از ارکان فرهنگی جامعه است، افزود: برنامه‌های بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء نقشی راهبردی و تأثیرگذار دارد و این بنیاد خط مقاومت فرهنگی در عرصه‌های ملی و بین المللی است.

در این آئین با حضور مسئول بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء کشور، جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی استان و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین میثم دهقان به عنوان مسئول جدید بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء استان بوشهر معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین زاهد دوست مسئول سابق این بنیاد تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

آیت الله حسینی بوشهری درگذشت استاد حسین فرج نژاد را تسلیت گفت

سند جامع مساجد استان بوشهر تدوین شد

۲ شهید شاخص استان بوشهر معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha