برخی شعارهای حمایتی از بانوان با هدف استفاده ابزاری بیان می‌شود

برخی شعارهای حمایتی از بانوان با هدف استفاده ابزاری بیان می‌شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری صبح چهار شنبه در دیدار اعضای تشکل مردمی دختران نور که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، بر الگوبرداری بانوان از حضرت معصومه تأکید کرد و اظهار داشت: هر کدام از ما در هر جایگاهی که هستیم رسالتی بر عهده داریم و باید رسالت خود را به‌درستی ایفا کنیم.

امام جمعه بجنورد با اشاره به رسالت نهادها و تشکل‌های فرهنگی و مذهبی برای بهبود وضعیت و رفع نواقص موجود در زمینه اجتماعی و فرهنگی، تصریح کرد: مجموعه دختران نور می‌تواند در این زمینه نقش‌آفرین بوده و پیشتازی کند؛ زیرا انجام و اجرای کار به‌صورت شبکه‌ای و مجموعه‌ای بهتر جواب می‌دهد.

اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی درگرو کار تشکیلاتی و منسجم است

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی ادامه داد: تا به‌صورت مجموعه‌ای و تشکلی کار نکرده و به همدیگر کمک نکنیم، نمی‌توانیم در موضوعات مختلف به هدف مطلوب برسیم.

وی در ادامه خطاب به اعضای تشکل مردمی دختران نور، بر نقش‌آفرینی این تشکل در راستای شور و شعور بخشی در انتخابات و زمینه‌سازی برای تحقق مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح تأکید کرد و گفت: انتظار می‌رود در حوزه مباحث اجتماعی برای رأی اولی‌ها برنامه ویژه داشته باشید و اقدامات خود را در کل استان گسترده کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری اضافه کرد: همچنین در این راستا لازم است از فضای مجازی نیز به نحو احسن استفاده کرده و مطالب و موارد مورد نیاز را هم رسانی و تبلیغ کنید.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی تصریح کرد: امید می‌رود بتوانید در کل استان در زمینهٔ انتخابات به‌صورت شبکه‌ای و تشکلی فعالیت کنید و در حد توان خود بخشی از رأی اولی‌ها را به عرصه انتخابات و پای صندوق‌های رأی آورید.

وی همچنین بر ارتقای توان مدیریتی و اجتماعی بانوان تأکید کرد و افزود: باید بانوان توانمندی مدیریتی و اجرایی خود را تقویت کنند تا بتوانند در حکومت اسلامی نقش‌آفرینی کرده و رسالت خود را به‌درستی ایفا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در ادامه گفت: بانوان باید مراقب باشند در بزنگاه‌ها و عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی از شعار حمایت از بانوان استفاده ابزاری نشده و خود آن‌ها اجازه ندهند برخی افراد با تمسک به این موضوعات در پی دست‌یابی به اهداف و مطامع خود باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات از موضوعات و مطالبات جامعه بانوان استفاده ابزاری می‌شود، ازجمله در رقابت‌های انتخاباتی حرف‌هایی زده می‌شود که از آن بوی فرصت‌طلبی و استفاده ابزاری به مشام می‌رسد؛ ازاین‌رو باید بانوان مراقب باشند.

فضای مجازی عفاف را هدف قرار داده است

وی اضافه کرد: برخی شعارها و حرف‌ها صرفاً برای رأی آوری است؛ ازاین‌رو باید مراقب باشیم کسی خدای‌ناکرده بانوان را ابزاری برای رأی و قدرت قرار ندهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در ادامه با اشاره به وضعیت عفاف و حجاب و حیا در جامعه، اظهار کرد: متأسفانه فضای مجازی و رسانه‌ای جهان غرب با استفاده از ابزار هنر و فیلم و ادبیات و سایر روش‌ها می‌خواهد کل دنیا را فاسد کند.

وی افزود: غول رسانه‌ای جهان لیبرال دموکراسی غربی پرچم فساد و تباهی را برافراشته و مباحث خود را به‌عنوان حقوق انسانی و بشریت و زنان مطرح می‌کند؛ اما باید هوشیار بود و در پس شعارهای زیبا، ماهیت فسادآلود و باطل آن‌ها را دریافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: خیلی از مباحثی که در تاریخ انبیا برای آن‌ها عذاب نازل شده، الآن توسط جهان غرب به‌عنوان ارزش مطرح و پرچم آن برافراشته می‌شود؛ اما ما باید در برابر این غول رسانه‌ای فاسد مفسد، برای اصلاح جامعه تلاش کنیم.

امام جمعه بجنورد بیان کرد: درست است که فاسد کردن جوانان از اصلاح آن‌ها راحت‌تر است، همان‌طور که تخریب یک ساختمان با اقدام اندکی انجام می‌شود اما ساختن آن دشوار است؛ ولی بدانیم پایان اصلاح جامعه و جوانان رستگاری است، در حالی که پایان فسادزایی و گسترش فساد، تباهی و نابودی است.

وی افزود: برای محکم کردن پایه‌های اعتقادی جوانان باید تلاش و کار زیادی انجام دهیم؛ اما در این مسیر نباید خسته شویم؛ زیرا سرانجام کار نتیجه خوبی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در انتها گفت: پایان خراب کردن، آوارگی و هلاکت است؛ اما اگر کسی بنای خوبی بسازد اگرچه ساختن زحمت دارد؛ ولی پایان آن آرامش و نجات از دربه‌دری و دست‌یابی به مغفرت الهی است.

اخبار مرتبط

برگزاری کارگاه سواد بازی‌های دیجیتال در کهگیلوله و بویراحمد

برگزاری نشست «هشتگ #زنان» در لرستان

برگزاری کارگاه آنلاین «از بلاگرها و اینفلوئنسرها چه می‌دانیم؟"

0 نظر

ارسال نظر

capcha