عضو مجلس خبرگان رهبری:‌ مردم با انتخاب اصلح زمینه تغییر مدیریت کشور را فراهم کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری:‌ مردم با انتخاب اصلح زمینه تغییر مدیریت کشور را فراهم کنند

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله علی اسلامی در نشست کرسی آزاداندیشی با موضوع «انتخابات؛ مشارکت حداکثری و شاخصه‌های رئیس‌جمهور اصلح» که شب گذشته در سالن جلسات دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد فتنه جدیدی در سال 1400 گفت: در کل زندگی خود هرگز از امتحان الهی به دور نخواهیم ماند و انتخابات هم امتحان دیگری است که باید در آن شرکت کنیم.

وی با اشاره به فشارهای اقتصادی ایجادشده برای مردم به ویژه اقشار محروم اضافه کرد: معنای انتخابات تغییر مدیریت در کشور است و اگر با رای خود ده‌ها مسئول را پشت صندلی مناصب مختلف دولتی نشانده‌ایم که نتوانستند خوب عمل کنند و فشار اقتصادی مضاعف شده، راه فرار از این فشار اقتصادی این نیست که از انتخابات و رای دادن فرار کنیم.

اسلامی ادامه داد: بنابراین انتخابات یعنی نه گفتن به کسانی که نتوانستند اقتصاد و معیشت مردم را اداره کنند و حق رای به این معناست که مردم می‌توانند خودشان چنین افرادی را تغییر دهند؛ چرا که به برکت انقلاب اسلامی امروز وضعیت ما مانند دوران ستمشاهی نیست که حتماً خود شاه گوش کسی را بگیرد و او را از دولت بیرون بیندازد.

وی تصریح کرد: بنابراین روز جمعه 28 خرداد همگی باید سراغ صندوق آرا رفته و با رأی خود افراد ناتوان در مدیریت اقتصادی کشور را از سر صندلی بردارید و ضمن اینکه در این رأی‌گیری باید تا می‌توانید جمعتان را بیشتر کنید و اگر 60 میلیون نفر می‌توانند رأی دهند، نباید به 40 میلیون اکتفا کنیم؛ چرا که فطرت انسانی ما جمع و اجتماع زیاد را دوست دارد و مایه قدرت و برکت دولت آینده خواهد شد.

*رئیس‌جمهور باید ساده‌زیست باشد

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در ادامه بر ضرورت انتخاب نامزد اصلح تأکید کرد و گفت: وقتی می‌خواهیم یک کفش را بخریم، 4 دکان را سر می‌زنیم که کفش خوب و اصل بخریم و امروز هم باید متوجه باشیم که باید با رای خود کسانی را بیاوریم و سر میز بنشانیم که به بیت‌المال مردم رحم کرده و به ملت احترام بگذارند؛ افرادی که بدانند مردم آنها را سر صندلی نشانده و پشت میز قرار داده‌اند.

اسلامی خاطرنشان کرد: همین مردم ما را از کوخ درآورده و به کاخ رهسپارمان کردند و به همین جهت کاندیداهای محترم ریاست‌جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا باید از رای و سبقه مردم دور نشده و همواره کنار مردم و با مردم بمانند.

وی ساده‌زیستی و دوری از اشرافیت و رفتار تجملی را از ویژگی‌های نامزد اصلح ریاست‌جمهوری دانست و افزود: بنابراین هنگام رأی دادن باید به سراغ افرادی برویم که در سطح مردم عادی زندگی کرده و با پیروی از زندگی امام خمینی و امام خامنه‌ای ساده‌زیست باشند و ماشین‌های چند میلیاردی سوار نمی‌شوند. چون اینها با ماهیت انقلاب ما در تضاد است.

اسلامی ادامه داد: شما امروز مشاهده می‌کنید که رهبر معظم انقلاب مثل گذشته و دوران طلبگی خود زندگی می‌کند و به همین خاطر است که امثال عطاالله مهاجرانی اعتراف می‌کنند که در زندگی اقتصادی حضرت آقا حتی یک نقطه خاکستری هم نیست.

*تقوا و کاردانی؛ 2 شاخصه نامزد اصلح

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان سخنانش با ذکر اینکه باید باید علاوه بر حضور گسترده و پرجمعیت در انتخابات، رئیس‌جمهور اصلح را انتخاب کنیم، گفت: بنابراین باید کسی را انتخاب کنیم که بلد کار بوده و تقوای اجرایی و مدیریتی داشته باشد و اگر چنین کردیم استقلال کشور حفظ می‌شود و نواقص اقتصادی و فرهنگی کشور به مرور اصلاح می‌شود.

اسلامی باتقوا بودن و کاردانی را 2 شاخصه مهم کاندیدای اصلح دانست و ادامه داد: حیف نیست کشوری که در عرصه نظامی و فضایی جزو اولین‌ها و برترین‌های دنیاست و بهترین موشک‌ را درست می‌کند، اما در تولید پوشک که از پنبه درست می‌شود، مشکل داشته باشد؟ بنابراین مردم ما باید در روز 28 خردادماه به همه اعضای خانواده، دوستان و آشنایان به پای صندوق‌های رای رفته و ضمن تجلی حضور حداکثری خود زمینه تغییر وضعیت نامطلوب مدیریتی در کشور را فراهم کنند.

اخبار مرتبط

آیت‌الله کعبی: صهیونیست‌ها و بهائیان پشت صحنه عنکبوت مقدس هستند

آیت الله کعبی: غرب‌گرایان به دنبال تحریف امام هستند

آیت‌الله علم‌الهدی از مانور عزت ایران در لبنان تجلیل کرد/حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای پیام‌های بی‌بدیلی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha