شفافیت نامزدها انتخاب اصلح را برای مردم آسان می کند

شفافیت نامزدها انتخاب اصلح را برای مردم آسان می کند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عین الله شهابی اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند، شفافیت تأثیر مستقیم در سلامت انتخابات و مدیریت کشور دارد، زیرا مردم با شناخت نامزدها آگاهانه در صحنه انتخابات حضور پیدا کرده و نامزد موردنظر خود را انتخاب می‌کنند.

وی با تاکید براین مطلب که در نظام مردم سالاری نباید چیزی از مردم پوشیده بماند افزود: وقتی شفافیت در انتخابات باشد، رغبت مردم درصحنه ی انتخابات بیشتر و تشخیص اصلح برای آنان آسان ترمی شود و می‌دانند به چه کسی باید رأی بدهند.

امام جمعه شهرستان آزادشهر با بیان این مطلب که مردم به دنبال حل مشکلات هستند گفت: مردم ما اگر نامزدها را خوب بشناسند به وعده‌ها توجهی نمی‌کنند و یقیناً انتخاب درستی خواهند داشت.

شهابی با بیان این مطلب که بهترین و کامل‌ترین معیارهای انتخاب اصلح در کلام مقام معظم رهبری و امام راحل است، افزود: فرد اصلح باید عالم، آگاه و مطلع از همه مشکلات کشور باشد تا بتواند مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کند.

وی جوان، متفکر و انقلابی بودن را از دیگر خصوصیات فرد اصلح برشمرد و افزود: جوان انقلابی مشکلات مسیر راه را مشکل نمی بیند، ساعت کاری برای خود مشخص نمی‌کند و بدون خستگی شبانه روز برای خدمت به مردم و دفاع از ارزشهای انقلاب از جان خود مایه می‌گذارد تا مردم درآسایش زندگی کنند.

شجاعت و اقتدار از مشخصات فرد اصلح است

شهابی با تاکید بر این مطلب که کشورما به حاج قاسم‌ها نیاز دارد گفت: شهامت، شجاعت و اقتدار در میدان از دیگر مشخصات فرد اصلح است.

وی افزود: امروز کشور نیاز به یک رئیس جمهور تحول آفرین دارد تا درعرصه اقتصاد انقلاب ایجاد و یاس این روزهای مردم را به امید تبدیل کند.

امام جمعه شهرستان آزادشهر با بیان ان مطلب که وعده‌های انجام نشدنی به اعتماد مردم لطمه می‌زند و جایگاه ریاست جمهوری را زیر سوال می‌برد افزود: وعده‌ها اگر واقعاً وعده باشد به حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی کمک می‌کند درحالی که وعده‌های محقق نشدنی نتیجه عکس دارد و باعث ریزش آرا می‌شود.

شهابی نقش رسانه‌ها درانتخابات پرشور و سالم را بی بدیل و اثرگذار دانست و افزود: امروز رسانه‌ها در اجتماع حرف اول را می‌زنند و گردونه انتخابات با چرخه‌ی رسانه می چرخد.

وی با تاکید بر اینکه تبلیغات گسترده برای حضور حداکثری در انتخابات بر دوش رسانه‌های داخلی است افزود: سالم‌ترین و شفاف‌ترین انتخابات دنیا را ما داریم که این وظیفه رسانه‌ها است که به آن بپردازند.

امام جمعه آزادشهربا بیان این مطلب که رسانه‌ها نقش مؤثری در شفاف سازی دارند افزود: انتظار همه مردم است که از وضعیت مالی و کاری داوطلبین مطلع باشند، این کمترین خواسته مردم است و وظیفه داوطلبین است که با شفافیت مالی و کاری خود به آن پاسخ دهند.

شهابی با اشاره به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن انتخابات گفت: قهر در انتخابات کار دلسوزان انقلاب نبوده و برنامه مهندسی شده دشمن است و باید با حضور حداکثری تلاش دشمنان را بی اثر کنیم.

وی در پایان گفت: مشارکت حداکثری اصول اصلی انتخابات است و همه مردم در این حماسه نقش اساسی دارند و این انتخاب اصلح است که به این حماسه معنای دیگری می بخشد.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل در پی درگذشت امام جمعه اسبق پارس‌آباد

امام جمعه اسبق شهرستان پارس آباد دعوت حق را لبیک گفت

لزوم پرورش مبلغان برای مقابله با مخربان اسلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha