سخنان امام خمینی(ره) معیار خوبی برای شناخت نامزد اصلح ریاست جمهوری است

سخنان امام خمینی(ره) معیار خوبی برای شناخت نامزد اصلح ریاست جمهوری است

به گزارش سراج24، نشست علمی پژوهشی بررسی ابعاد علمی_سیاسی حضرت امام خمینی(ره) با حضور طلاب و اساتید مدرسه علمیه الزهراء هندیجان برگزار شد.

در این جلسه، آقای بنائیان، استاد دانشگاه و مسئول شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ماهشهر، با اشاره به ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی امام خمینی(ره) اظهارداشت: ما در زمانی سپری می‌کنیم که قرن گذشته را به نام ایشان می‌شناسند و محبوب‌ترین کلمه نیز نام مبارک حضرت روح‌الله، امام خمینی است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) دارای ابعاد مختلفی بود، گفت: همان‌گونه که امام(ره) فیلسوفی نام‌آور و نام‌آشنا و همان‌طور که فقیه و مجتهد و مرجع کاملی است، مفصلی وارسته نیز می‌باشد و اگر در میدان جهاد نفس و مبارزه با شیطان درون و بیرون دارای تبحر نظری علمی است و کتاب جهاد با نفس می‌نویسد، در میدان جهاد هم با دشمنان خدا و اقامه حکومت عدل الهی، مردی سرآمد بوده و کتاب حکومت اسلامی و کشف‌الاسرار را به رشته تحریر در می‌آورد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: قرن‌ها لازم است تا بشریت به شناخت درستی از این عبد صالح پروردگار دست یابد و در یک جمله می‌توان گفت که حضرت روح‌الله یک مفسر، عارف، شاعر، سیاستمدار و ابر مردی در دوران غیبت امام عصر(عج) است که هنوز پس از چندین سال از ارتحالش، شناخته نشده است.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های این مرد بزرگ الهی، سخت کوشی و تلاش در مطالعه برای رسیدن به علم، معرفت، دانش و آگاهی است.

بنائیان، به یکی دیگر از ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) اشاره کرد و اذعان داشت: رفتار عرفانی-عقلایی امام خمینی(ره) در ابعاد مختلف زندگیِ فردی، خانوادگی، سیاسی و اجتماعی او نمود بسزایی داشت؛ ایشان نماد ساده زیستی و قناعت بود.

این استاد دانشگاه، سخنان گران‌سنگ امام خمینی(ره) را معیار خوبی برای انتخاب نامزد اصلح ریاست جمهوری دانست و گفت: حضرت امام(ره) می‌فرمایند؛ «به مردم ما، به دولتمردان ما، به علمای ما، به مسئولین ما، که اگر ساده زیستی و قناعت را کنار بگذارند آغاز انحراف و بدبختی و به بیراهه رفتن است و وای بر مردم و وای بر دولتیان که کاخ‌نشینی را بر قناعت و ساده زیستی ترجیح دهند».

اخبار مرتبط

جوانان با استعداد به سمت هنرهای قرآنی سوق داده شوند

نیاز 500 میلیون تومانی برای تجهیزات ورزشی شبانکاره

ارائه ۳۵۰۰ خدمت پزشکی رایگان به مردم محروم گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha