رضایی: کولبری را در «طرح تجارت همسایگی» قانونمند می‌کنیم

رضایی: کولبری را در «طرح تجارت همسایگی» قانونمند می‌کنیم

به گزارش سراج24؛ محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود در رسانه ملی اظهار کرد: دولت ما دولت مردم، دولت اقدام و تحول است یعنی دولت همه ایرانیان است. در دولت‌های گذشته استان‌های زیادی از کشور مورد غفلت واقع شده‌اند حتی در شرایط تحریم اقتصادی که ما می‌توانستیم از استان‌های مرزی استفاده کنیم، دولت نتوانست برای دور زدن تحریم‌ها از استان‌های مرزی بهره ببرد.

رضایی گفت: در دولت ما، استان های مرزنشین که ۱۶ استان هستند و با ۱۵ کشور همسایه ارتباط دارند، با یک فاصله کمی می‌توانند صادرات و واردات کنند.

وی افزود: ما تحت عنوان تجارت همسایگی، یک مزیت‌هایی را برای استان‌های مرزی جهت صادرات و واردات قرار می‌دهیم. تعداد زیادی از این استان‌ها برادران اهل سنت ما و مرزداران غیرتمند ایران هستند که در طول تاریخ از مرزهای ایران دفاع کرده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما در ساماندهی بازارچه‌های مرزی، تعاونی‌های مرزنشینان کشور و تجارت‌های خرد چه به صورت کولبری و چه به صورت‌های دیگر، تمام این فعالیت‌ها را در طرح تجارت همسایگی قانونمند کرده تا از قاچاق جلوگیری کنیم و هم اینکه فعالیت‌های قاچاقی که خرد هستند و معیشت مردم را تامین می‌کنند در این تجارت همسایگی قانونمند کنیم.

رضایی گفت: از طرف دیگر تلاش خواهیم کرد درآمدهای ارزی ایران را افزایش دهیم و اشتغال را بالا ببریم و سپس استان‌های مرزی را به استان‌های مرکزی که تولیدات صنعتی دارند و صنعتی شدن را زودتر از استان‌های دیگر شروع کردند، وصل کنیم.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج صحت‌سنجی مدارک داوطلبان نمایندگی مجلس

پیش ثبت‌نام ۸۰۰ اصلاح‌طلب برای انتخابات مجلس

اعلام نتیجه صحت‌سنجی پیش ثبت نام انتخابات مجلس در 23 شهریور

0 نظر

ارسال نظر

capcha