امام خمینی (ره) طراح و فرمانده میدان بودند

امام خمینی (ره) طراح و فرمانده میدان بودند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباسعلی گرزین به مهمترین ویژگی امام راحل اشاره و اظهار کرد: دارا بودن روحیه تحول آفرینی یکی از مشخصات مهم امام خمینی (ره) بود که باعث شده بود تا ایشان در همه ابعاد یک عارف صرف و به تمام معنا باشد.

وی افزود: امام راحل هم طراح میدان بودند و هم یک فرمانده میدان قدرتمند که توانستند در آن دوران مردم را با قدرت تمام به میدان بیاورد و تکلیف طاغوت را با ایجاد یک انقلاب بزرگ تاریخی یکسره کنند.

گرزین با بیان اینکه اولین جمله امام خمینی (ره) دعوت به قیام بود، ابراز کرد: ایشان باعث ایجاد تحولی جدی در روحیه مردم ایران شدند و به دلیل کارهای بزرگ فکری و فرهنگی که انجام داده بودند، توانستند یک روحیه شجاعانه و جهادی را به ملت ایران منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه امام راحل تحول جدی در نوع نگاه مردم نسبت به خودشان ایجاد کردند، افزود: در آن دوران مردم نسبت به خودشان نگاه کوچکی داشتند، اما امام خمینی توانست اعتماد به نفسی قوی به مردم و بخصوص جوانان منتقل کند.

امام خمینی (ره) افق مطالبات مردمی را بالا برد

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان تغییر در نوع مطالبات اساسی مردمی را یکی دیگر از کارهای ارزشمند امام راحل دانست و عنوان کرد: امام خمینی (ره) با هوشمندی و کیاستی که داشتند، توانستند افق مطالبات مردم را در آن دوران بالا ببرند و آنها را به سمت استقلال و آزادی هدایت کنند، به طوری که این کار منشأ بسیاری از پیشرفت‌های کشور شد.

وی ادامه داد: همچنین ایشان نوع نگاه به آینده را برای مردم تغییر داد، به طوری که در جامعه‌ای که همه امیدشان را از دست داده بودند، افق آینده را به گونه‌ای ترسیم کرد که باعث ایجاد اتحاد امت اسلامی شد.

گرزین تحول در مبانی معرفتی امت اسلامی را یکی دیگر از کارهای امام عنوان کرد و افزود: امام خمینی توانست فقه را بدون اینکه بدعتی در آن ایجاد کند، وارد عرصه نظام سازی کند و این کار یکی شاهکارهای مهم ایشان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امام راحل نگاه ویژه ای نسبت به جوانان داشتند، گفت: ایشان به فکر و عمل جوانان بسیار اطمینان داشتند، این نوع نگاه باعث تشکیل سپاه، بسیج، کمیته امداد و جهاد دانشگاهی شد که همه این کارها به دست جوانان غیور آن زمان به وجود آمد.

امام خمینی دنیای ابرقدرت‌ها را کوچک کرد

مدیر کل تبلیغات اسلامی ایجاد تحولی جدی در نگاه جهانی به ابر قدرت‌ها را یکی از کارهای مهم امام خمینی دانست و تصریح کرد: امام خمینی (ره) دنیایی را که تبدیل به بلوک شرق و غرب و دو قدرت برتر در جهان تبدیل شده بود را با شعار نه شرقی و نه غربی کوچک شمرد و با آنها مبارزه کرد، به گونه‌ای که نتوانستند در برابر امام کاری کنند.

وی اضافه کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی نیز ملت‌های مظلوم جهان با الگو گیری از منویات امام راحل وارد فاز جدیدی از مبارزات با ابر قدرت‌ها شدند.

گرزین ادامه داد: نتیجه تحولات امام خمینی در عرصه‌های مختلف توانست واقعه ۱۵ خرداد را به وجود بیاورد، به طوری که جوانان و مردم حاضر بودند تا برای باز پس گیری مطالبات از جان خود نیز بگذرند، به طوری که در نیمه خرداد توانستند شکست بزرگی را به استکبار جهانی تحمیل کنند.

وی افزود: در حال حاضر و با توجه به شرایطی که بر کشور وارد شده است می‌توان با استفاده از رهنمودهای امام راحل کشور را از موانع اقتصادی، اجتماعی و امنیتی نجات داد و به قله‌های آرمانی مورد نظر برسانیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: نیاز داریم تا مردم به سمت تفکری که تحول آفرین باشد، بروند و باید شعارها و برنامه‌های خود را با نوع نگاه تحول آفرینی امام راحل تطبیق بدهند.

حضور در انتخابات باعث تحول می‌شود

وی بر حضور مردم در انتخاباتی پرشور تاکید کرد و افزود: یکی از زمینه‌هایی که به تحول خواهی ما کمک می‌کند، شرکت در انتخابات با حضور حداکثری است که می‌تواند در ایجاد دولتی قدرتمند در آینده بسیار مؤثر باشد و مردم با حمایت در این حوزه می‌توانند تحولات جدی را در کشور شاهد باشند.

گرزین گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو باعث ایجاد ناامیدی در بین دشمنان این کشور می‌شود و امیدواریم مردم با بصیرت اندیشی درست باعث سربلندی کشور خود شوند.

اخبار مرتبط

هم‌استانی‌های امام خمینی (ره) چگونه به قیام پیوستند؟

پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس وارد گلستان شد

طرح نشاط فرهنگی در بقاع متبرکه گلستان اجرا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha