آمریکاحوادث ۱۱ سپتامبر را دستاویزی برای حمله به اسلام قرار داد

آمریکاحوادث ۱۱ سپتامبر را دستاویزی برای حمله به اسلام قرار داد

به گزارش سراج24 به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: پس از حوادث یازده سپتامبر آمریکا به شکل بی سابقه ای در راستای هدف قرار دادن امت اسلامی حرکت کرد و به رژیم هایی که منافع آنرا تامین می کردند، اکتفا نکرد.

وی افزود: آمریکا به تسلط غیرمستقیم بسنده نکرد و به تسلط مستقیم روی آورد و از حوادث یازده سپتامبر به عنوان دستاویزی برای تحقق آن استفاده کرد.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: به موازات تحرک آمریکا پس از یازده سپتامبر، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین تشدید شد. فعالیت آمریکا و اسرائیل با هدف نابودی هویت فرهنگی امت اسلامی بود.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد: عنوان مبارزه با تروریسم، بهانه ای برای دخالت در سطوح فرهنگی، فکری، رسانه ای، سیاسی و اقتصادی و در همه زمینه ها بود.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکا از حوادث یازده سپتامبر به عنوان بهانه ای برای تسلط بر مقدرات و منابع و ثروتهای کشورهای عربی و اسلامی استفاده کرد. هجمه آمریکا و اسرائیل همزمان با کرنش بیشتر حکام و یاس و نوامیدی در میان مخالفان آمریکا و اسرائیل بود.

وی افزود: در مقابل مقاومت و ایران بر موضع خود در مخالفت با سیطره آمریکایی-اسرائیل ثابت قدم ماند.

الحوثی گفت: حزب الاصلاح یمن خود را به عنوان جریان اسلامی مطرح کرد اما موضع خود را در قبال فلسطین تغییر داد و همسو با آمریکا در هجمه علیه منطقه حرکت کرد.

وی افزود: سیاست حکام در آن دوره همکاری با دشمن بود. در برابر هجمه آمریکایی-صهیونیستی، سید حسین الحوثی فریاد علیه مستکبران سر داد.

اخبار مرتبط

طالبان: 20 سال قبل جهت تحقیقات در زمینه حادثه 11 سپتامبر اعلام آماگی کردیم

آمریکا وضعیت اضطراری پس از حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را یک سال دیگر تمدید کرد

اتهام زنی لندن به ایران درباره حملات انصارالله یمن به سعودی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha