جلیلی: اهرم نفت نباید دست دشمن باشد/ شناسایی جوانان در حوزه تجارت خارجی

جلیلی: اهرم نفت نباید دست دشمن باشد/ شناسایی جوانان در حوزه تجارت خارجی

به گزارش سراج24؛ سعید جلیلی در گفتگو با شبکه جهانی جام جم، اظهار داشت: با ایرانیان خارج از کشور آشنا هستم و در سال‌های مختلف مسئولیت در وزارت امور خارجه، یکی از برنامه‌های ثابتم دیدار با هموطنان مان در کشورهای مختلف بود.

وی بیان کرد: بیش از ۱۲۰ سفارت‌خانه و نمایندگی در خارج از ایران وجود دارد که باید خانه دوم ایرانیان خارج از کشور باشد و پشتوانه دفاع از حقوق هموطنان ما در خارج از کشور شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: استفاده از توانمندی و فرصت حضور ایرانیان در خارج از کشور، یک مسئولیت مهم دولت است و نباید این سرمایه‌ها نادیده گرفته شود.

جلیلی ادامه داد: وظیفه معاونت کنسولی و اداره اجتماعی وزارت خارجه این است که میان ایرانیان خارج از کشور که تمایل به همکاری تخصصی با داخل دارند، ارتباط ایجاد کند. با گسترش فناوری‌های ارتباطاتی، این کار بسیار راحت‌تر شده اما متأسفانه در سال‌های متمادی توجه خوبی به این مأموریت نشده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه‌هایی پیش‌بینی شده که این ارتباط محقق شود و سفارت‌خانه‌ها هموطنان را معطل نگذارند، گفت: جوانان موتور جهش کشور هستند و اتکا برنامه‌های ما در این انتخابات به جوانان متخصص و تجربه مدیران موفق است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در این هشت سال، جوانان کارآمدی را شناسایی کردیم و حتی سپردن مسئولیت‌ها در دولت آینده را برای آنها در نظر گرفته‌ایم. در عرصه‌هایی نظیر شرکت‌های دانش‌بنیان و تجارت خارجی، برنامه‌هایی برای توانمندسازی بیش از پیش جوانان کشور آماده کرده‌ایم.

جلیلی ادامه داد: کسانی که در دنیا ادعای بازار آزاد دارند، مانع از تراکنش مالی شهروندان ایرانی هستند. تصویر قهرمان ملی ما را از یک شبکه اجتماعی حذف می‌کنند، بنابراین مقابله کافی نیست، باید دشمن را پشیمان کرد.

وی با بیان اینکه جهش تولید نیازمند جهش صادرات است؛ برای یافتن بازارهای صادراتی نیاز به مشارکت مؤثر هموطنان خارج از کشور داریم، اظهار داشت: طرح سفر، طرح وان و طرح سبدغذایی و ساخت حداقل یک میلیون مسکن سالانه، چهار طرح ضربتی ما برای ارتقا سطح معیشت خانوار خواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: نفت مزیت ماست و اهرم آن در دست ما باید باشد نه در دست دشمن، راهبرد ما افزایش ارزش افزوده نفت است و به جای فروش نفت خام، فرآورده تولید خواهیم کرد، نمونه کاری که در ستاره خلیج فارس شد.

جلیلی بیان کرد: با رقم زدن این اتفاق که به لحاظ کارشناسی کاملاً امکان پذیر است، نه تنها نفت خام را نمی‌فروشیم، بلکه خریدار نفت منطقه نیز خواهیم بود. مردم را در ساخت پتروپالایشگاه‌ها مشارکت خواهیم داد. این فرصت‌ها در عرصه‌هایی مثل فضای مجازی، کشاورزی، صنعت و.. متعدد وجود دارد.

اخبار مرتبط

عملکرد سازمان‌ها در همکاری با دانش بنیان‌ها رصد می‌شود

تلاش معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای صیانت از بیت المال

تمجید معاون رئیس‌جمهور از حجاب بانوان فوتبالیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha