مردم نقش اساسی در حفاظت از انقلاب دارند

مردم نقش اساسی در حفاظت از انقلاب دارند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری عصر چهار شنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد که در دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی برگزار شد، بر تقویت این دانشگاه و رفع کاستی‌های آن تأکید و اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان ظرفیت ارزنده‌ای برای خراسان شمالی است که با پیگیری و تلاش فراوان ایجاد شده تا بهترین نیروها در این دانشگاه گزینش شده و وارد بدنه نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان شوند.

امام جمعه بجنورد با اشاره به برخی نیازها و کاستی‌های موجود در دانشگاه فرهنگیان استان، تصریح کرد: مسئولان خراسان شمالی باید برای رفع مشکلات این دانشگاه به‌ویژه مشکل خوابگاه آن اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: امام خمینی (ره) می‌فرمایند نگذارید این انقلاب به دست نااهلان بیفتد و مخاطب این سخن امام همه نخبگان و آحاد جامعه هستند که باید دست‌به‌دست هم دهند و نگذارند انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

حجت الاسلام نوری بیان داشت: امام (ره) سعی کردند انقلاب ما ناب، خالص، دینی و مردمی باشد و همین‌گونه نیز بماند و وابسته به غرب و شرق و تئوری‌های غیردینی نباشد؛ ازاین‌رو هیچ‌کدام از تفکرات و مکاتب دنیوی را نپذیرفته و اجازه ندادند این گروه‌ها انقلاب مردم را مصادره کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: در زمان همه‌پرسی نظام جمهوری اسلامی هم امام تأکید کردند که جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر است و بیش از ۹۸ درصد مردم نیز به جمهوری اسلامی رأی دادند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه در همان زمان در بدنه نظام ساختارهای بسیار خوب قانونی تعریف و مجموعه‌هایی برای حفظ نظام ایجاد شد، گفت: شورای نگهبان نیز در این راستا و برای جلوگیری از نفوذ و نیفتادن انقلاب به دست نااهلان، تأسیس شد تا علاوه بر نگهبانی از قانون اساسی، وظیفه احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را نیز بر عهده گیرد.

وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در این زمینه کف صلاحیت‌ها را در نظر می‌گیرد، اضافه کرد: همواره هجمه‌ها و تخریب‌های ناجوانمردانه علیه این شورا وجود داشته و در این دوره نیز این تخریب‌ها صورت گرفت؛ اما شورای نگهبان بدون توجه به این هجمه‌ها به درستی به وظیفه قانونی خود عمل کرد.

حجت الاسلام نوری تاکید کرد: همه باید در برابر قانون تسلیم بوده و تمکین کنیم و ضمن احترام به تصمیم شورای نگهبان، برای برگزاری انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری تلاش کنیم.

امام جمعه بجنورد با اشاره به اینکه مردم نقش اصلی را در حفاظت از نظام و انقلاب بر عهده دارند، اظهار کرد: انقلاب را مردم پیش می‌برند؛ زیرا مشروعیت نظام وابسته به دین و مقبولیت آن وابسته به مردم است.

وی افزود: امام علی (ع) مشروعیت داشت ولی تا وقتی مردم به سراغ او نیامده بودند نتوانست حکومت اسلامی را بر عهده گیرد؛ لذا اگرچه اسلام مشروعیت می‌دهد ولی مردم باید به صحنه آمده و حاکم اسلامی را مبسوط الید کنند تا نظام اسلامی برقرار و بر دوام باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری حضور در پای صندوق‌های رأی را تجلی حمایت مردم از نظام دانست و گفت: در انتخابات پیش رو باید هم مشارکت حداکثری و هم انتخاب بهترین گزینه و اصلح را مدنظر قرار دهیم و با انتخاب درست خود در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، مانع نفوذ نااهلان به بدنه مدیریتی و اجرایی کشور شویم.

اخبار مرتبط

حفاظت از مرزهای عقیدتی کار سازمان تبلیغات اسلامی است

تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی لازمه پیشرفت است

مردم به نذورات فرهنگی روی بیاورند

0 نظر

ارسال نظر

capcha