برنامه‌های گرامیداشت ارتحال امام (ره) در اصفهان تشریح شد

برنامه‌های گرامیداشت ارتحال امام (ره) در اصفهان تشریح شد

به گزارش سراج24، محمد علی احمدی با اشاره به بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) اظهار داشت: در سال‌های اخیر و در یک سال گذشته همچنان هجمه‌های دشمنان را به راه و اندیشه امام (ره) نظاره کردیم.

وی افزود: رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کردند مردم را از راه امام (ره) دور کرده و فشارهای دشمن به ملت برای فاصله گرفتن بیشتر مردم بوده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اصفهان ادامه داد: متأسفانه بی تدبیری‌ها و بی توجهی‌های مسئولین هم به ملت در نگاه مردم به آنها تأثیرگذار بوده است.

وی سالگرد ۱۴ و ۱۵ خرداد امسال را متقارن با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا عنوان کرد و افزود: علی‌رغم مشکلات و مسائل کشور مردم نشان خواهند داد که ۱۴ خرداد جلوه‌ای از عشق و علاقه مردم به امام (ره) است.

احمدی با تأکید بر اینکه در این ایام رجوع به صحیفه و وصیتنامه امام (ره) ضرورت امروز جامعه ماست، تصریح کرد: تجربه ۴۲ ساله هم نشان داده که هر جا که مسیر، انتخاب، همت و انگیزه‌های فردی و جمعی منطبق با راه امام (ره) بوده باعث تعالی فردی و تعالی اجتماعی و موفقیت‌ها و سربلندی‌ها شده است.

گلایه مردم از مسئولان به خاطر فاصله گرفتن از راه و سیره امام (ره) است

وی ادامه داد: گلایه مردم از مسئولان به خاطر فاصله گرفتن از راه و سیره امام (ره) است و به فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، در جمهوری اسلامی زمامداران نمی‌توانند با سو استفاده از مقام ثروت اندوزی کنند یا در زندگی روزانه امتیازی برای خودشان قائل شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: آنهایی که در مسندی قرار گرفتند و سو استفاده‌ای از آن بردند مردم از آنها فاصله گرفتند و بدانند که به گفته امام (ره) انتظار آنکه جهانخواران ما را یاری کنند بی حاصل است.

وی افزود: امیدواریم معیار انتخاب مردم منطبق با خط امام (ره) و راه امام (ره) باشد و همراهی مردم در انتخابات ۱۴۰۰ نشان دهنده این امر خواهد بود.

احمدی با اشاره به اهمیت انتخابات و قرائت بخشی از وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) در این راستا افزود: اصلی‌ترین وصیت امام (ره) که در این ایام باید کاربردی شود و مردم به آن توجه داشته باشند حضور در صحنه انتخابات است.

وی با اشاره به اهمیت واقعه ۱۵ خرداد که مبدا حرکت اسلامی و مبدا نهضت امام راحل است، گفت: درسی که ۱۵ خرداد به همه ما نشان داد این است که در مقابل ظلم مستکبران و استبداد ظالمان ایستادگی کرده و با صبر و مقاومت در مقابل ظلم بایستیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان تاکید کرد: در استان اصفهان برای این چند مناسبت که مقارن با ایام شهادت حضرت امام صادق (ع) شده است شعار محوری ویژه ای را با عنوان «راه امام، راه ما و هدف امام هدف ما» ترسیم و همه برنامه‌ها با این شعار اجرا و برگزار خواهد شد.

وی افزود: به مناسبت گرامیداشت این ایام جلسات و نشست‌های ویژه‌ای از جمله نشست در محضر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان داشته‌ایم.

احمدی اصلی ترین برنامه این ایام را بهره‌گیری و استفاده از محضر ولی فقیه و رهبر امت اسلامی امام خامنه‌ای دانست و افزود: در تاریخ ۱۴ خرداد معظم له سخنرانی خواهند نمود و از طریق رسانه‌ها به صورت زنده پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی در شهر اصفهان با تلاش و همکاری تشکل‌های مردمی وهم افزایی مجموعه‌های فعال و جوانان فعال انقلابی و اهتمام رده‌های مختلف بسیج، شهرداری‌ها و نهادهای فرهنگی و مردمی برقرار است.

بیعت بانوان اصفهانی با ولایت

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: برنامه سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و یادواره شهدا همراه با اجرای برنامه‌های متنوع که روز ۱۴ خرداد ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گلستان همیشه جاوید شهدای اصفهان برگزار خواهد شد. همچنین برگزاری محفل ادبی و شعر خوانی و کارگاه خلق آثار هنری روز پنجشنبه ۱۳ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در گلستان شهدای اصفهان (با اهتمام هنرمندان عزیز اصفهانی و شعرای عزیز به همت مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام و بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی استان به مناسبت بزرگداشت یوم الله ۱۵ خرداد نیز دو ویژه برنامه خاصی پیش بینی شده است.

وی دومین ویژه برنامه ۱۵ خرداد و گرامیداشت سالروز ولایت و رهبری مقام معظم رهبری را برگزاری مراسمی با عنوان بیعت بانوان اصفهانی با ولایت در روز ۱۵ خرداد ساعت ۱۸ در گلستان شهدای اصفهان نام برد.

احمدی ادامه داد: در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ دو تن از مبارزان اصفهانی به نام‌های طلبه شهید مصطفی موسوی طاری و شهید علی محمد قدیرزاده که به دست دژخیمان پهلوی به شهادت رسیدند که در کنار سایر برنامه‌ها خواهیم داشت.

اخبار مرتبط

چهلمین سالگرد شهید محراب آیت الله مدنی برگزار می شود

مصلای حضرت امام خمینی( ره) ارومیه مرکز واکسیناسیون کرونا شود

مراسم سالگرد شهادت پرچمدار مبارزات انقلابی بوشهر برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha