حفظ و تقویت نظام اسلامی در گرو حضور آحاد مردم در انتخابات است

حفظ و تقویت نظام اسلامی در گرو حضور آحاد مردم در انتخابات است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدعلی حسینی ظهر چهارشنبه به مناسبت سی و دومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در همایش مجازی «تبارنامه غیرت» اظهار داشت: تجلیل از امام یک وظیفه دینی، اخلاقی و سیاسی است و این مهم نشانگر وفاداری ما به آرمان‌های امام و نظام اسلامی است.

امام جمعه بندر دیر افزود: در تجلیل از امام باید افکار و اندیشه‌ها و شاخص‌های شخصیتی و مکتب سیاسی امام را بازگو و تبیین کنیم.

وی با اشاره به ابعاد مکتب امام خمینی (ره)، ادامه داد: خداباوری، خودباوری، مردم باوری، حمایت از محرومان، استکبارستیزی و عدالت خواهی از شاخصه‌های مکتب امام است که باید آنها را پررنگ کنیم.

حسینی با بیان اینکه امام نسبت به حفظ نظام اسلامی تاکید کرده است، افزود: یکی از راه‌های حفظ نظام اسلامی حفظ جمهوری اسلامی است و این مهم نیز در گرو حضور آحاد مردم در انتخابات است.

وی گفت: نقشه دشمنان ناامیدی و عدم حضور ملت در صحنه است که ما باید تلاش کنیم مردم را به شرکت پرشور در انتخابات دعوت کنیم.

امام جمعه بندر دیر بیان داشت: غیرت ناموسی، ملی و دینی از ابعاد مختلف غیرت است که امام (ره) و شهدا مصداق بارز آن هستند.

وی با اشاره به ویژگی غیرت در شخصیت امام خمینی (ره)، تاکید کرد: دفاع از حریم اهل بیت، قبله اول مسلمین و ملت فلسطین، واکنش نسبت به توهین سلمان رشدی به قرآن، بی تفاوت نبودن در برابر حدود الهی، دفاع از روحانیت، واکنش نسبت به لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی، مخالفت با تغییر تاریخ هجری و نوشتن کتاب کشف الاسرار نمونه‌هایی از غیرت امام در ابعاد مختلف است.

امام جمعه شهر دیر عنوان کرد: ما نیز باید از غیرت امام درس بگیریم و در همه جا استفاده کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر در این مراسم با گرامیداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)، گفت: مکتب امام متعلق به تمام عالم و نیاز امروز و آینده همه دنیا است.

احمد عبدالله زاده افزود: یکی از اهداف قیام امام (ره) اجرای عدالت بود و امروز دنیا از عدالت هم در گفتمان و هم در حکمرانی‌ها بی بهره است.

وی ادامه داد: وظیفه همه ما بویژه فرهنگیان انتقال سینه به سینه تفکر و مکتب و اندیشه امام (ره) به نسل جوان و تبیین آنها است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر بیان کرد: یکی از اصول و نکته‌های کانونی اندیشه‌های امام، مردم بودند.

وی یکی از گفتمان‌های امام و مقام معظم رهبری را امیدبخشی به جامعه دانست و عنوان کرد: آموزش و پرورش به خود می بالد که هم در مسیر اندیشه‌های امام حرکت کرده و هم در برنامه‌های آموزشی، تربیتی و دینی از این اندیشه‌ها استفاده می‌کند.

عبدالله زاده اضافه کرد: از همکاران فرهنگی که همیشه پیش قراول برنامه‌های انقلابی بوده‌اند، می‌خواهیم در انتخابات فعالانه شرکت و امیدبخشی کنند.

اخبار مرتبط

حرکت جهانی انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد

روحانیون کردستان نقش مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب ایفا کرده‌اند

دلیل ماندگار نشدن برخی یاران امام (ره) در اوایل انقلاب چه بود؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha