آیت‌الله کعبی: هر رأی در اعتبار ملی مهم و نقش‌آفرین است

آیت‌الله کعبی: هر رأی در اعتبار ملی مهم و نقش‌آفرین است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله عباس کعبی در جمع پرسنل نیروی انتظامی استان مرکزی با اشاره به برخی انحرافات پس از رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام(ص) اظهار داشت:‌ در نگاه انحرافی پس از رحلت پیامبر اسلام، برخی جریانات جدایی دین از سیاست را مطرح کردند که این نگاهِ جریان ثروت و قدرت بین خواص و متنفذان سیاسی، منجر به دوری مردم از آموزه‌های دینی و توجیه برخی اعمال مغایر با دین و مبانی دینی از طرف برخی حاکمان شد.

وی افزود:‌ در چنین فضایی امام جعفر صادق(ع) با فعالیت در بخش‌های مختلف اخلاقی، تربیتی، بصیرتی، باورهای دینی و... توانست نهضت عاشورا و اسلام ناب محمدی را احیا و زنده کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: پس از سال‌ها، انقلاب اسلامی ایران براساس اصول و تفکر اصیل امام صادق(ع) و مکتب عاشورا و برپایه عدالت‌خواهی, اسلام‌خواهی، مبارزه با فساد، نفی وابستگی‌ها، پایان عقب‌ماندگی و توجه ویژه به توسعه با تکیه بر اصل مردمی بودن و احیای هویت ایرانی و اسلامی، کرامت ‌ و عزت شکل گرفت.

کعبی بیان کرد: انقلاب اسلامی در طول 4 دهه با حرکت باصلابت به‌سمت تحقق تمدن نوین اسلامی باعزت و اقتدار مقابل استبداد و استکبار عزتمندانه ایستاده و هیبت پوشالی استکبار را به نابودی کشانده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسئله انتخابات در کشور گفت: مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی کشور در قالب انتخابات و مشارکت دادن مردم در حق انتخاب سرنوشت کشور و مردم، از جمله برکات انقلاب اسلامی است چراکه انتخابات حرکتی مؤثر در راستای نوگرایی و تحول‌آفرینی مردم در تداوم و امتداد مکتب امام راحل و مکتب حاج قاسم است و گامی به‌سمت اقدام در تصمیم‌گیری‌ها به‌صورت کم‌هزینه و در عین حال مؤثر به‌شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: هر برگ رأی در اعتبار ملی مهم و نقش‌آفرین است چراکه انتخابات وظیفه‌ای سیاسی و اجتماعی، حقی ملی و عمومی و عملی صالح است که مشارکت هر فرد در انتخابات، کار مهم و ویژه در راستای امنیت، کرامت و پیشرفت ایران اسلامی و اقتدار ملی است که همچون موشک بر قلب دشمن و بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی است.

کعبی بر ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات تأکید کرد و گفت: انتخاب اصلح براساس شاخصه‌های دینی، امانت‌داری، صداقت و مردم‌داری اصلی مهم و ضروری است که بی‌شک مشارکت باشکوه ‌ حداکثری مردم تضمین‌کننده اقتدار ملی در کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مؤثر ناجا در امنیت ایام انتخابات گفت: نیروی انتظامی یکی از خدوم‌ترین مجموعه‌ها و نهادها در حوزه امنیت و نظم در کشور است که در این مدت در طول انقلاب اسلامی با برگزاری و برنامه‌ریزی برای اجرای همایش‌های بصیرتی توانسته است موفق عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: بی‌شک، نیروی انتظامی در برنامه‌ریزی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ظرفیتی بالا دارد که توجه به این مجموعه مهم انقلابی امری ضروری و قابل توجه به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی از مانور عزت ایران در لبنان تجلیل کرد/حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای پیام‌های بی‌بدیلی دارد

برخی ‌می‌خواهند از ‌دولت منتخب انتقام بگیرند/ دولت روحانی "افراط و تفریط" و "بریز و بپاش‌های فراوان" داشت

دولت سیزدهم کار سختی دارد/ مشکلات در دولت روحانی انباشته شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha