اشتغال‌زایی ۲۰۰۰ نفری ستاد فرمان امام در استان اردبیل

 اشتغال‌زایی ۲۰۰۰ نفری ستاد فرمان امام در استان اردبیل

به گزارش سراج24، مهدی افتخاری  در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت از سال ۹۸ آغاز شده و طی این سال در ۲ شهرستان خلخال و کوثر به ۱۳۰ طرح تسهیلات قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد تا سقف ۴۰ میلیون تومان پرداخت شد.

وی افزود: در سال ۹۹ نیز این طرح ادامه داشته و بر اساس آن در ۳ شهرستان خلخال، کوثر و بیله‌سوار تسهیلات اشتغال‌زایی در قالب حمایت از ۷۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان پرداخت شد که در پی آن زمینه اشتغال‌زایی برای ۲ هزار نفر ایجاد گردید.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان اردبیل بیان کرد: از مجموع تسهیلات پرداخت شده تا سال ۹۹ حمایت از تعداد ۴۰۰ طرح در ۱۹ روستای شهرستان خلخال انجام یافته که سبب ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۲۰۰ نفر شده است و در شهرستان کوثر نیز این طرح در ۲۰ روستا و با حمایت از ۲۰۰ طرح در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه زمینه ایجاد اشتغال برای ۵۵۰ نفر را ایجاد کرده است.

افتخاری تصریح کرد: در شهرستان بیله سوار نیز اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به ۱۰۰ طرح اشتغال‌زا در ۳ روستا انجام یافته که سبب ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر در این روستاها شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات ارائه شده توسط بنیاد برکت کاملا به‌صورت قرض‌الحسنه و با سود ۴ درصدی و تنفس‌دار ۳ الی ۶ ماهه به نسبت طرح اشتغال‌زا بوده و دوران بازپرداخت این تسهیلات نیز از ۴۸ تا ۶۰ ماه است و بدون هیچ‌گونه مانع و پروسه اداری در اختیار متقاضیان دارای اهلیت فنی و اعتباری قرار می‌گیرد.

هدف‌گذاری ایجاد اشتغال ۶۰۰۰ نفری طی سال‌جاری

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان اردبیل عنوان کرد: در سال‌جاری نیز با توجه به شعار سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها این طرح ادامه خواهد یافت و بر اساس آن هدف‌گذاری بنیاد برکت حمایت و ارائه تسهیلات به ۲ هزار کارگاه خرد، زودبازده و خانگی در ۶۰ روستای هدف در سطح استان اردبیل بوده که طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته این طرح‌ها زمینه اشتغال برای ۶ هزار نفر را ایجاد خواهد کرد.

افتخاری بیان کرد: از آن‌جایی که موضوع اشتغال و معیشت مردم همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و از همین رو پیرو این تاکیدات و نیاز بدیهی کشور به ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری یکی از دغدغه‌های اصلی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز بحث اشتغال و تحقق شعار سال بوده است.

وی تشریح کرد: از همین رو حمایت از مشاغل خرد، زودبازده و خانگی در قالب کارگاه‌های خرد روستایی در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار گرفته که بر این اساس با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه تنفس‌دار تا سقف ۵۰ میلیون تومان و با مشارکت بانک‌های پارسیان، مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های اشتغال‌زا روستایی انجام می‌گیرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان اردبیل گفت: در کنار حمایت از تولید با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه در بحث مانع‌زدایی‌ها نیز تسهیلگران بنیاد برکت با حضور در روستاهای هدف و مراجعه به محل کار متقاضیان تمام مراحل اداری را طی نموده و حتی در تشکیل پرونده‌های بانکی هم در کنار متقاضیان هستند و تمامی این مراحل بدون هیچگونه مانع و پروسه اداری در کوتاهترین زمان انجام می‌گیرد.

افتخاری ادامه داد: علاوه بر آن و در بحث پشتیبانی‌ها نیز نظارت و بررسی استقرار طرح‌های اشتغال‌زایی در راستای رفع مشکلات احتمالی دریافت‌کنندگان تسهیلات به‌صورت پیوسته توسط تسهیلگران صورت می‌گیرد و در صورتی که طرح‌هایی ظرفیت اشتغال‌زایی بالایی داشته باشند، میزان تسهیلات ارائه شده به این طرح‌ها را افزایش می‌دهیم.

وی گفت: در حال حاضر تعداد ۱۰ نفر به عنوان تسهیلگر در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند که در شناسایی روستا‌ها، استقرار طرح‌های اشتغال‌زا و انجام امور اداری و ارائه تسهیلات به فعالیت می‌پردازند و از جمله اهداف این طرح توانمندسازی روستاییان و ایجاد بستر لازم برای مهاجرت معکوس به روستاها است.

اخبار مرتبط

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری دار فانی را وداع گفت

استان اردبیل به قطب سرم‌سازی و داروسازی کشور تبدیل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha