پیکر ۲ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در مشهد تشییع می‌شود

 پیکر ۲ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در مشهد تشییع می‌شود

به گزارش سراج24 و به نقل از ایثار واحد خراسان رضوی، پیکر مطهر دو تن از شهدای دوران دفاع مقدس امروز سه شنبه ۱۱ خرداد وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس شد.

پیکر شهدای مشهد، توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پس از ۳۷ سال کشف و از طریق پلاک هویت شناسایی شد.

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، پیکر تازه تفحص شده شهیدان «ابوالقاسم دشتبان» و «غلامحسن قربانی» در مشهد مقدس تشییع و در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) طواف داده می‌شود.

مراسم تشییع این شهیدان افتخارآفرین صبح یکشنبه ۱۶ خردادماه در حرم مطهر رضوی با حضور با شکوه زائران، مجاوران و مسئولان استانی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

پیکر شهید «ابوالقاسم دشتبان» در بهشت رضا(ع) و پیکر شهید «غلامحسن قربانی» در روستای سعدآباد، از توابع مشهد در جوار همرزمان شهیدشان به خاک سپرده می‌شود.

حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی طی پیامی شناسایی و بازگشت پیکر مطهر شهدا را به خانواده شهیدان تبریک گفت.

عبدالرزاق نظرجانی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه سه مشهد و سردار افراسیابی معاون هماهنگی سپاه امام رضا(ع) شامگاه دوشنبه ۱۰ خرداد با حضور در منزل خانواده این شهیدان خبر شناسایی پیکر مطهر شهیدان «دشتبان» و «قربانی» را اعلام کردند.

شهیدان «ابوالقاسم دشتبان» و «غلامحسن قربانی» در پنجم اردیبهشت ۱۳۴۴ و نهم خرداد ۱۳۴۵ متولد و در ۲۵ اسفند ۱۳۶۳ و سوم اسفند ۱۳۶۳، به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

اخبار مرتبط

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان وارد فاز موزه‌آرایی شد

دیشب شب اول قبر «پیرغلام غریب» بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha