علم‌گرایی و نوگرایی در تصمیم‌گیری از شاخصه‌های مهم مدیریت فعلی نهاد کتابخانه‌های عمومی

 علم‌گرایی و نوگرایی در تصمیم‌گیری از شاخصه‌های مهم مدیریت فعلی نهاد کتابخانه‌های عمومی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «مجتبی اشجری» رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان،  در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون سه نشست استانی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شده و این چهارمین نشست این ستاد است، اظهار داشت: این شورا بر اساس وظیفه ذاتی خود در مورد بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین ۱۵ خرداد، برنامه‌های متعددی دارد که مراتب آن به شهرستان‌ها هم ابلاغ شده است.

وی مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را یکی از مصادیق ایام‌الله دانست و تصریح کرد: دو انتخابات بزرگ ریاست جمهوری، شورای شهر و روستا و همچنین میان دوره‌ای مجلس را پیش رو داریم و دست‌اندرکاران باید مراقب باشند که از مراسم ارتحال امام خمینی (ره) بهره‌برداری گروهی و جناحی نشود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را محلی برای تبیین اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی خواند و با تاکید بر اینکه وصیت‌نامه امام خمینی (ره) منشور انقلاب بوده و این روز‌ها باید بیشتر به آن توجه شود، خاطرنشان کرد: امام راحل وصیت کرده بودند که در تمام انتخابات مردم در صحنه باشند؛ بنابراین به منظور مشارکت گسترده مردم در انتخابات ۲۸ خرداد، باید از این فرمایشات امام خمینی (ره) بهره‌گیری ویژه شود.

اشجری با اشاره به اینکه در تبلیغات شهرداری‌های استان گیلان هم تاکیدات لازم شده که به این بخش‌های سخنان امام خمینی (ره) بیشتر بپردازند، افزود: مراسم‌های ارتحال امام (ره)، قیام ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع) را در پیش داریم و این روز‌ها فرصت مناسبی برای بازخوانی اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب است.

وی از برگزاری ۷۳ مراسم شاخص در شهر‌ها و ۱۲۰ برنامه در بقاع شاخص استان گیلان به‌مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد و متذکر شد: مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در تمامی شهر‌ها و بخش‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مورد تاکید ستاد‌های ملی و استانی مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان تاکید کرد: مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و سالروز شهادت حجت‌الاسلام «صادق احسان‌بخش» در مصلی امام خمینی (ره) رشت با سخنرانی آیت‌الله «سیداحمد خاتمی» عضو فقهای شورای نگهبان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری مراسمی در ۱۶ خرداد در مصلی امام خمینی (ره) رشت خبر داد و تصریح کرد: آیت‌الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان سخنران این مراسم هستند و لازم است از این‌گونه مناسبت‌ها برای تبیین هرچه بیشتر و بازخوانی اندیشه‌های امام راحل استفاده کنیم.

اشجری با بیان اینکه پیشنهاد شده حرکت هیئت‌های عزاداری در روز‌های عزای امام راحل، ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق (ع) را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: سپاه حرکت هیئت عزاداری ۳۱۳ نفره را چندسالی است به شکل نمادین برگزار می‌کند که تقاضا داریم همه نظر خود را درباره برگزاری این برنامه اعلام کنند.

وی برگزاری انواع مسابقات، سوگواره‌ها، نمایشگاه‌های متعدد در فضای مجازی، وبینار‌ها و نشست‌ها با حضور کارشناسان را از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خواند و اظهار داشت: انجام تبلیغات محیطی فضاآرایی ادارات، میادین شهرها، فعال شدن بیلبوردها و نمایشگر تابلو‌ها، از جمله دیگر برنامه‌هایی است که در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) به آن پرداخته می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) و زمینه‌سازی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: از فرمانداران شهرستان‌ها تقاضا داریم نسبت به برگزاری هرچه بهتر مراسمات این ایام اهتمام داشته باشند تا از ایام ۱۳ تا ۱۶ خرداد به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

قصه شنیدنی عاشقی جوانی از دیار سید جلال‌الدین

توزیع بیش از ۵۰۰ کپسول اکسیژن در بیمارستان‌های گیلان

فعالیت ۶۳ طلاب بسیجی در آرامستان‌های گیلان

0 نظر

ارسال نظر

capcha