معرفت مردم نسبت به اندیشه های امام خمینی (ره) عمیق‌تر شود

معرفت مردم نسبت به اندیشه های امام خمینی (ره) عمیق‌تر شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام احمد مروی در دیدار سرپرست مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با اشاره به ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: باید معرفت مردم نسبت به امام خمینی (ره) را عمیق کنیم چرا که شناخت ظاهری و شعاری دوام نخواهد داشت، ما اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی پا برجا و مستحکم بماند، باید معرفت جامعه را نسبت به اندیشه‌ها و اصول امام (ره) افزایش دهیم تا نام و یاد امام مشمول گذر زمان و کهنگی نشود.

وی در ادامه به صفات متضادی که در شخصیت امیرالمؤمنین علی (ع) جمع شده بود، اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) رسالت خود را به امر خاصی محدود نکرده بود، این حضرت در میدان نبرد با اشقیا شجاع‌ترین و قاطع‌ترین، در محراب عبادت عابدترین و در برابر یتیمان و ضعفا مهربان و رئوف‌ترین بود، امام خمینی (ره) نیز همچون جد بزرگوارشان چنین شخصیتی داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه امام (ره) در میدان مبارزه با استکبار و قدرت‌های ظاهری جهان همچون کوه با صلابت و استوار و در برخورد با مردم و ضعفا همچون پدری مهربان و دلسوز بود، تصریح کرد: اگر اندیشه و آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) در اذهان مردم جامعه به خوبی تعمیق گردد، دیگر هجمه‌ها و توطئه‌های بدخواهان نمی‌تواند آن را از ذهن جامعه پاک و یا منحرف کند.

وی با تأکید بر لزوم توجه و معرفی اندیشه‌های والای امام خمینی (ره) در حوزه‌های علمیه، تصریح کرد: متأسفانه گاهی اندیشه‌های امام (ره) و رهبری در جامعه و حوزه‌های علمیه غریب واقع می‌شود، نباید با رحلت شاگردان امام (ره) حضور اندیشه امام (ره) در حوزه‌های علمیه کم رنگ شود.

تولیت آستان قدس رضوی ابراز کرد: احداث مرکز نشر اندیشه‌های امام خمینی (ره) در حوزه علمیه به ویژه برای تبیین دیدگاه‌های آن بزرگوار در مباحث فقهی و اصولی بسیار خوب و لازم است.

وی با بیان اینکه اندیشه‌های فلسفی، عرفانی و سیاسی امام خمینی (ره) نیز نباید مورد غفلت قرار بگیرد، اظهار کرد: مرکز نشر اندیشه‌های امام خمینی (ره) نباید به باشگاه جریان‌های سیاسی مبدل شود، پس از قرن‌ها خداوند نعمت وجود امام خمینی (ره) را به مسلمانان عنایت کرده، باید از این نعمت عظمی صیانت کنیم و آن را در مسائل کوچک و جزئی هزینه نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مروی اظهار کرد: همواره در طول تاریخ جریان‌های اصیل و روشنگر به خاطر تبیین و تفسیر ناصحیح دچار انحراف شده است، که انقلاب اسلامی و مبانی امام راحل عظیم الشان نیز از این آسیب مصون نخواهد بود، مگر اینکه تبیین و تفسیر مبانی بنیانگذار جمهوری اسلامی توسط شایسته‌ترین ها که سالهای طولانی با آن عبد صالح خدا حشر و نشر داشتند، صورت گیرد و انصافاً چه کسی شایسته‌تر از رهبر عظیم الشان، این خلف به حق صالح امام راحل که می‌توانند این رسالت سنگین را به انجام برسانند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با آن علم، تقوا، زهد، عرفان، فقاهت، شجاعت و … افتخار روحانیت است، اظهار کرد: امام (ره) از گوشه نجف قدرت‌ها بزرگ جهان همچون آمریکا، انگلیس و شوری را به زانو درآورد و حکومتی که قدرت‌های جهان حامی آن بودند را سرنگون کرد.

وی اظهار کرد: نظریه ولایت فقیه یکی از مهم‌ترین ارکان اندیشه امام خمینی (ره) و عصاره تفکر، دیدگاه‌ها و یک عمر تلاش ایشان بود، لذا مؤسسه نشر آثار امام خمینی (ره) و دفتر وابسته به بیت امام (ره) یکی از مهمترین وظایفشان صیانت از این اندیشه بوده و باید در دفاع از ولایت فقیه پیشتاز باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تفکر سیاسی امام خمینی (ره) را که در ولایت فقیه متبلور شده است، را ریشه انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به هجمه‌های دشمن به ولایت برای ضربه به نظام اسلامی، تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی انقلاب با نیات سو به دنبال زدن ریشه انقلاب هستند، اگر چنانچه به مسئولان یا مجموعه‌هایی انتقاد داریم، نباید آن بهانه‌ای برای زدن ریشه شود، مرکز نشر آثار امام خمینی (ره) باید نسبت به این امر مراقبت کند زیرا ولایت فقیه بزرگ میراث و یادگار گرانسنگ امام (ره) است.

اخبار مرتبط

تولیت آستان قدس رضوی در پیامی نوروز ۱۴۰۱ را تبریک گفت

اعلام آمادگی آستان قدس برای اختصاص رواق‌های حرم رضوی جهت واکسیناسیون عمومی

اهدای ۴۰ دستگاه اکسیژن‌ساز توسط زائر غیرایرانی به آستان قدس رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha