استفاده از فضای مجازی برای عرضه آثار نمایشی حرکتی موثر است

استفاده از فضای مجازی برای عرضه آثار نمایشی حرکتی موثر است

به گزارش سراج24، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دومین جشنواره تئاتر ملی نمایشخانه عنوان کرد: تئاتر، این کهن هنر انسان محور از دیرباز بانی بنیان‌های فکری و فلسفی بسیاری بوده است و اصول فکری متفکران زیادی در قالب نمایش و تئاتر قوام یافته و به جهان عرضه شده‌اند.

وی افزود: رسالت تئاتر آنگاه به کمال می‌رسد که نیکی‌ها را و خصایل شریف انسانی را به زبان شیوا و زیبای درام به مخاطبانش ارائه کند و در نیکوتر شدن حال جهان بکوشد. هنرمندان گرانقدر ایران همواره با خلاقانه ترین شیوه‌ها کوشیده‌اند تا مضامین کلان انسانی و اخلاقی را در صحنه‌های نمایش به تماشای مردمان شریف سرزمینمان بگذارند. این رسالت ارجمند در این ماه‌ها که جهان با بلایی ناگزیر مواجه شده است با دشواری‌ها و البته با نوآوری‌هایی در گوشه گوشه سرزمین هنر پرورمان همراه شده است.

آشنا بیان کرد: یکی از این راهکارها، بهره گیری از امکان و قابلیت‌های فضای مجازی و تکنولوژی‌های نوین ارتباطی برای عرضه آثار نمایشی و برقرار کردن ارتباط روزآمد با مخاطبان است. بزنگاهی که به یاری نوآوری و همت هنرمندان در اجراها و نیز برگزاری رویدادهای نمایشی، عرصه رخدادهای مبارکی شده است.

وی افزود: دومین جشنواره مجازی «نمایشخانه» با تکیه بر تجربیات پیشین می‌تواند الگوی شایسته ای برای رویدادهای مشابه باشد. از آنجا که جامعه هدف این جشنواره خانواده‌ها و فرزندان هنرمند ایران هستند، دایره تأثیر آن می‌تواند بسیار وسیع و پایا باشد.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: از تمام هنرمندان، خانواده‌های شریف ایرانی و برگزار کننده‌های پرتلاش این جشنواره قدردانی می‌نمایم و از پروردگار مهربان برای تمامی عزیزان سلامت، پیروزی و سربلندی آرزو می‌کنم.

لازم به ذکر است اختتامیه دومین جشنواره ملی نمایشخانه به همت سازمان مردم نهاد نیمدری سبز و با حمایت دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری بوشهر و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان بوشهر، انجمن هنرهای نمایشی و سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر به دبیری محمد مظفری روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

در فضای مجازی باید برای نوجوانان آرمان‌سازی کرد

عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

ساماندهی فضای مجازی واجب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha