۱۶ درصد جمعیت شهرستان ملکشاهی تحت پوشش کمیته امداد است

۱۶ درصد جمعیت شهرستان ملکشاهی تحت پوشش کمیته امداد است

به گزارش سراج24، قنبر موسی نژاد در نشست شورای اداری شهرستان ملکشاهی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و تعدادی دیگر از مدیران استانی برگزار شد، بیان کرد: هم اکنون حدود ۶۰ خانواده مددجو در ملکشاهی بدون مسکن هستند که مشکل اصلی سر راه خانه دار شدن این خانواده‌ها نبود زمین است، که در این زمینه تقاضا داریم در سفر نماینده ولی فقیه به این شهرستان و مسئولان همراه، مشکل زمین این خانواده‌ها پیگیری شود.

وی در ادامه افزود: مسکن و اشتغال مهم‌ترین دغدغه و اولویت کمیته امداد در شهرستان ملکشاهی است و در این زمینه هدف گذاری لازم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶ درصد جمعیت شهرستان ملکشاهی، مورد حمایت کمیته امداد هستند، گفت: هر چقدر درصد نیازمندی بالا باشد نشان دهنده این است که توسط مسئولان کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در ادامه با عنوان اینکه در شهرستان ملکشاهی توسعه نیافتگی و نبود امکانات، مهم‌ترین دلیل فقر و محرومیت است، گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت دستگاه‌های گوناگون و افزایش خدمت رسانی در این شهرستان در آینده شاهد توسعه منطقه و کاهش آمار مددجویان باشیم.

موسی نژاد با بیان اینکه توسعه اشتغال و کارآفرینی مهم‌ترین نیاز در مناطق محروم استان ایلام است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در شورای فرهنگ عمومی به دستور نماینده ولی فقیه در استان کارگروهی به نام ارتقای فرهنگ توانمندسازی راه اندازی شده است، انتظار این است که فرهنگ توانمندسازی را از خودمان شروع کنیم و تلاش کنیم روز به روز تعداد نیازمندها کمتر شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رویکرد اصلی نظام و کمیته امداد موضوع توانمندسازی است و در استان ایلام یکی از دغدغه‌های مهم ایجاد اشتغال برای نیازمندان است لازم است بین دستگاه‌ها نوعی هم افزایی صورت بگیرد و موضوع توانمندسازی خانواده‌ها در اولویت قرار گیرد.

اخبار مرتبط

ارائه ۳۵۰۰ خدمت پزشکی رایگان به مردم محروم گلستان

پرداخت ۸۲ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مددجویان کمیته امداد اصفهان

کمک ۴۱ میلیارد تومانی به نیازمندان البرزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha