نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

مسئولان با انجام وظیفه مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند

مسئولان با انجام وظیفه مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر 10 خردادماه در شورای اداری خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: پس از صدر اسلام حکومتی دینی با این شاخصه‌ها و فاکتورها تشکیل نشده بود اما اکنون این حکومت در ایران ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه مشروعیت نظام از طریق امامت و ولایت تعیین می‌شود، گفت: برای تحقق این مشروعیت مردم باید به صحنه بیایند.

وی افزود: اگر موضوعی مشروعیت داشته باشد اما مردم پای کار آن نباشند، این شرع احیا نخواهد شد لذا باید مردم در میدان بوده و پرچم را از دست استبداد گرفته و بر سرنوشت خود مسلط شوند.

حجت الاسلام نوری ادامه داد: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی بسیار اهمیت دارد زیرا دنیا به حضور مردم نگاه می‌کند؛ لذا باید گفتمان مشارکت و توجه به معیارهای تشریح شده توسط امامین انقلاب را گسترش دهیم.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه دادن رأی حق مردم است، گفت: برای استفاده از برخی حقوق اجبار داریم و عقل و دین ما را بازخواست خواهند کرد.

وی افزود: ما حق تعیین سرنوشت خود را داریم اما خداوند ما را مکلف کرده که از این حق استفاده ببریم.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: گروه‌های مختلف فرهنگی و سیاسی مردم را برای حضور در پای صندوق رأی تشویق کنند زیرا تمام قدرت نظام از مردم گرفته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تاکید کرد: مسئولان باید در عمل مردم را به مشارکت دعوت کنند و این اقدام عملی همان انجام وظایف است.

وی افزود: اگر مسئولان وظایف خود را به خوبی انجام دهند حتی نیاز به تبلیغ لسانی نیز نیست زیرا مردم خود در پای صندوق رأی حاضر خواهند شد.

حجت الاسلام نوری در انتها با تاکید بر اینکه خدمت به مردم یک نعمت است، گفت: ثوابی که از طریق حق مشکلات مردم به دست می‌آید از طریق نماز و روزه حاصل نخواهد شد.

اخبار مرتبط

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

تشکر آیت‌الله جنتی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha