عضو مجلس خبرگان:

با "انتخاب اصلح" ‌سکان هدایت کشور را به فرد لایق بسپاریم

با "انتخاب اصلح" ‌سکان هدایت کشور را به فرد لایق بسپاریم

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین جواد مجتهد شبستری در گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت انتخابات 28 خردادماه اظهار داشت: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمایشاتی درزمینهٔ انتخابات مطرح کردند که بسیار مهم بود مردم باید به این نکته توجه کنند انتخابات مربوط به خودشان و در سرنوشت آینده کشور تأثیرگذار است.

وی افزود: خطی که از ناحیه دشمن القا می‌کند که انتخابات مؤثر نیست و بی‌فایده است و در داخل برخی از بلندگوهای دشمن این موضوع را مطرح و تکرار می‌کنند که انتخابات بی‌فایده بوده و از پیش مهندسی‌شده و رای مردم بی‌اثر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: انتخابات همچون لیلة القدری است که تقدیرات سیاسی و اقتصادی و  فرهنگی کشور در آن رقم می‌خورد و مردم هستند که آینده کشور را رقم می‌زنند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: ممکن است کسی بگوید که ما حقی داریم ومی توانیم از این حق صرف‌نظر کنیم ولی نکته‌ای که وجود دارد شرکت در انتخابات فقط حق نیست بلکه تکلیف و وظیفه شرعی و ملی است و اگر کسی به این تکلیف عمل نکند مرتکب گناه شده و در پیشگاه خداوند و امت مسئول است.

 

* امروز حضور پای صندوق‌های رای سبب مأیوس و خشمگینی دشمن می شود 

مجتهد شبستری با اشاره به آثار و برکات حضور در انتخابات ادامه داد: امروز حضور پای صندوق‌های رای دشمن را مأیوس و خشمگین و دوستان و علاقه‌مندان به کشور در همه جای عالم را مسرور کرده و سبب خشنودی قلب امام زمان(عج) و ارواح طیبه شهدا و امام راحل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئله ویروس کرونا را شاید برخی مانع و بهانه‌ای تلقی کنند که با تدبیرهای لازم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش صندوق‌های آرا این موضوع قابل‌کنترل و مراعات است و هیچ مانع و بهانه‌ای نباید مانع حضور در پای صندوق‌های رای باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های کاندیدای ریاست جمهوری افزود: کسی که قصد دارد سکان قوه مجریه را به دست بگیرد ابتدا باید مشکلات کشور را به‌خوبی بداند و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند در درجه نخست مشکل کشور اقتصاد و معیشت و مشکلات مربوط به تولید و کارخانه جات تولیدی است که برخی راکد و متوقف‌شده است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: مشکلات فرهنگی ازجمله مشکلات کشور است وکسی که قصد دارد رئیس‌جمهور شود برای رفع مشکلات باید برنامه داشته باشد و سابقه مثبت داشته باشد، فقط اهل حرف نباشد بلکه عمل کند و اگر در برخی از دستگاه‌ها مسئولیتی داشته است این سابقه نشان‌دهنده این باشد که توانمند است و توان عمل به وعده‌ها و حل مشکلات اقتصادی را داشته باشد.

مجتهد شبستری با اشاره به  آیه‌ای از قرآن کریم بیان کرد: صرف دعا کردن و از خدا خواستن حل‌کننده مشکلات نیست بلکه باید تغییر بااراده خود ما انجام شود و سنت الهی این است که بااراده خود انسان‌ها تغییر و تحول و امکان‌پذیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: انشا الله اصل حضور در انتخابات پررنگ و باشکوه باشد و سبب مأیوس شدن دشمن شود و انتخاب آگاهانه‌ای باشد و شخصیت توانمند و اصلح انتخاب شود تا امانت هدایت سکان هدایت کشور به دست شخصی سپرده شود که لایق است.

اخبار مرتبط

آیت‌الله علم‌الهدی از مانور عزت ایران در لبنان تجلیل کرد/حضور رئیس جمهور در اجلاس شانگهای پیام‌های بی‌بدیلی دارد

برخی ‌می‌خواهند از ‌دولت منتخب انتقام بگیرند/ دولت روحانی "افراط و تفریط" و "بریز و بپاش‌های فراوان" داشت

خراسان شمالی دومین استان پایبند به مشارکت در انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha