سید هاشم صفی‌ الدین:

محور مقاومت است که آینده منطقه را تعیین می‌کند

محور مقاومت است که آینده منطقه را تعیین می‌کند

به گزارش سراج24 به نقل از روزنامه البناء، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان روز گذشته طی سخنانی بر ضرورت تشکیل سریع دولت برای رسیدگی به اوضاع بحرانی کشور تأکید و ابراز امیدواری کرد آخرین ابتکار برای تکمیل پرونده تشکیل کابینه به نتیجه برسد.

وی در این زمینه تصریح کرد: مسئولیت امروز ما محافظت از باقی‌مانده‌های امکانات مالی و اقتصادی در کشور بوده و این موضوع بزرگتر و مهمتر از هر اولویتی برای لبنانی‌ها است.

این مقام حزب‌الله در ادامه به تحولات منطقه و پیروزی‌های اخیر مقاومت بر دشمن پرداخته گفت: محور مقاومت در منطقه امروز کاملاً پایدار و محکم است و این معادله و واقعیتی است که آینده کشور ما و همه منطقه را تعیین خواهد کرد.

وی تأکید کرد، پس از پیروزی مقاومت در غزه با موشک‌های خود و پیروزی ملت فلسطین در سراسر این سرزمین، دشمنان و فتنه‌جویان در تلاشند نتایج را عوض کنند و از فلسطینیان امتیاز بگیرند، این کاری است که دشمن همواره بعد از پیروزی مقاومت انجام می‌دهد؛ اما دشمن دوباره شکست خواهد خورد.

سید هاشم صفی‌الدین در ادامه خطاب به کسانی که میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا چهره حزب‌الله و مقاومت را مخدوش کنند و جامعه آن را هدف قرار دهند گفت: هر اندازه که به توطئه‌ها و کینه‌های خود ادامه دهید ما بیشتر مطمئن می‌شویم که باید در خدمت مردم باشیم و میان آنها حضور یابیم و آنچه را در گذشته برای آنها انجام نداده‌ایم امروز انجام می‌دهیم تا همیشه در خدمت مردم باشیم.

وی اظهار داشت: برخی از افراد شرور و حیله‌گر که تبدیل به ابزار خرابکاری مالی و اقتصادی و معیشتی در لبنان شده‌اند زمانی که گفتند "حزب‌الله یک دولت کوچک در داخل دولت لبنان است" در این محاسبات خود بسیار اشتباه کردند؛ زیرا ما یک دولت نیستیم، بلکه الگویی که ما ارائه می‌دهیم آن است که مردم چگونه می‌توانند کشور خود را بسازند و اموال کشور چگونه باید در خدمت مردم باشد و به سرقت نرود.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تأکید کرد: برخی از احزاب و شخصیت‌ها در لبنان وجود دارند که با فرصت‌طلبی و اموال مردم زندگی می‌کنند و روزی فرا خواهد رسید که نام همه این افراد را بیان کنیم؛ افرادی که با توسل به وعده‌های بیگانگان و با ضربه زدن به جامعه لبنان و هدف گرفتن توانایی‌های کشور زندگی خود را می‌گذرانند. ما در این زمینه مدارک و شواهدی داریم و روزی فرا می‌رسد که این مدارک را منتشر خواهیم کرد.

سید هاشم صفی‌الدین در ادامه گفت: ما به همه اینها و کسانی که به حزب‌الله در امور اجتماعی و خدماتی لبنان تهمت می‌زنند می‌گوییم که "حزب‌الله در بالاترین سطح قرار دارد و بسیار شریف‌تر و بالاتر از دروغ‌ها و تهمت‌های شماست".

عدنان مقدم، مدیرکل دفاع مدنی در هیئت بهداشت اسلامی نیز به‌نوبه خود درباره خدمات اخیر حزب‌الله برای جامعه لبنان از خرید و تجهیز 22 ماشین آتش‌نشانی و 10 خودروی نجات و 20 آمبولانس در سال 2021 به‌اضافه تجهیز ناوگان وسایل نقلیه عمومی در همه مناطق خبر داد.

اخبار مرتبط

پیروزی سال ۲۰۰۰ در برابر رژیم صهیونیستی بزرگترین دستاورد تاریخ معاصر لبنان است

۷۷ نماینده در پارلمان جدید لبنان حامی گزینه مقاومت هستند

فلسطین دیگر منتظر کشورهای عربی نیست/مقاومت، لبنان را آزاد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha