دیانت و سیاست؛ راهبرد حماسی

 دیانت و سیاست؛ راهبرد حماسی

به گزارش سراج24، «محمدکاظم تقوی» فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی؛ ملت غیور و شجاع ایران آوازه جهانی در ظلم‌ستیزی و مقابله با استکبار دارند و عزم و اراده خود را در عرصه مقاومت و رفع نقصان‌ها و ناکامی‌هایی که دشمنان نظام اسلامی با حربه‌های مختلف از جنگ ۸ ساله نظامی گرفته تا ترور شخصیت‌های نخبه و علمی و هجمه‌های مخرب و خطرناک جنگ نرم، هوشمندانه به منصه ظهور گذاشته‌اند.

مردم همیشه در صحنه به سوی اهداف و غایتی در تکاپو هستند که امروز آرزو و آمال بسیاری از آزادی‌خواهان و ملت‌های مسلمان جهان شده و با موج بیداری اسلامی، سمت و سوی خاص یافته است.

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مرحله‌ای از کمال مردم مسلمان و مؤمن را به نمایش گذاشت و این اراده و عزم ملت در کمال‌گرایی با گذر از مراحل پر فراز و نشیب انقلاب و در شرایطی بسیار سخت و گاه سهمگین، گام‌به‌گام، با موفقیت و نشاط و سرزندگی به پیش رفته است.

راهبرد حماسی این گرایش معنوی و نبوغ استعدادهای انقلابی در کلام، ایده و تفکرات معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، ملت را با شکوه اقتدار به پیش برد و پس از رحلت حضرت امام خمینی (ره)، خلف صالح آن امام همام، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سکان کشتی انقلاب را در دریای مواج و طوفانی مشکلات و شدائد به بهترین شکل هدایت کرد.

 اینک در موقعیتی حساس و در برابر هجمه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی جنگ نرم اعتقادی قرار داریم و دشمنان قسم خورده بر این باور متفق گشته‌اند که ظهور استعداد مردم ایران در عرصه حماسه‌سازی انتخابات که تبلور بزرگ‌ترین نماد مردم‌داری و عزتمندی نظام اسلامی به رهبری ابراهیم زمان و فرمانده شجاع جهان اسلام، رهبر فرزانه انقلاب خطری بزرگ برای‌شان محسوب می‌شود.

دشمن با نگرانی از عزم ملت ایران تمام تلاش خود را به کارگرفته تا با ترویج ناامیدی مردم و تبلیغ شوم ناکارآمدی نظام و انقلاب بتواند انتخابات را بی‌اثر سازد.

اما ما در حالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی را در سال ۱۴۰۰ و همزمان انتخابات شوراها را حماسه‌سازی می‌کنیم که اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب است و از سویی دیگر، ملت آزاده و غیور ایران، خشمگین از شهادت مظلومانه سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی که اسطوره مقاومت و سرباز جهادگر دفاع از اسلام و امنیت ایران و منطقه بود با غیرت و معرفت درصدد هستند باردیگر به جهانیان ثابت کنند که درس مقاومت را آموخته‌اند و مشق آن را با خامه جان و خون مطهر شهدای این مرز و بوم و سید شهدا، سردار دل‌ها به رشته تحریر در می‌آورند. 

مقام معظم رهبری از این رو سال ۱۴۰۰ را سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع گذاری‌ها نام نهادند تا بار دیگر، شکوه و ایثار حماسه‌ای بزرگ در فضایی که نشاط و بالندگی در آن موج می‌زند، به ظهور برسد.

بزرگ‌ترین تکلیف مردم ایران، اراده عمومی و شرکت در انتخابات پیش رو است، رهبر انقلاب با سفارش موکد که نماد راهبرد حماسی است انتخابات را مظهر آزادی ملت، زمینه‌ساز آبادی کشور و رفع دشمنی‌ها، مهم‌ترین وسیله برای اجرایی کردن آرمان‌ها و آرزوها، نسیمی برای عطرآگین شدن فضای کشور، وسیله مصونیت و نمودار اقتدار، تضمین و بیمه آینده و مظهر حماسه سیاسی و اقتدار نظام اسلامی برشمرده‌اند.

با این راهبرد حماسی و نشاط سیاسی که برای تحقق آن باید استعدادهای انقلابی و شعور اجتماعی خود را شکوفا سازیم، مردم ایران در انتخابات پر شور ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حضوری دشمن‌شکن خواهند داشت.

ما بایدهایی را در قاموس ارزش‌ها و هنجارهای خود به‌عنوان معیار و ملاک رسیدن به کمال تعریف کرده‌ایم که رجوع به فرمایشات، توصیه‌ها و تأکیدات داهیانه رهبر انقلاب با درس‌آموزی از نهضت عاشورای امام حسین (ع) حد و مرز آن را روشن و شفاف خواهد ساخت.

اعتقاد و باور عمومی به مشارکت حداکثری برای برگزاری انتخابات پرشور، حفاظ وحدت و همدلی، موقعیت‌سنجی و دشمن‌شناسی، مقاومت در برابر هجمه‌های دشمن، شناخت نیازهای روز جامعه و پیش‌نیازهای نیل به کمال و بالندگی انقلاب اسلامی، مطالعه و انتخاب افراد صالح و توانمند و پی‌بردن به نقش حساس خود در این برهه از حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشورمان برای حضوری که مهر تأییدی بر رشد استعدادهای فرد‌فرد ایرانی و بصیرت‌افزایی است؛ این اصول از مؤلفه‌های مهم و انکارناپذیر در ساختن جامعه‌ای پرنشاط و حماسه‌ساز در ایران اسلامی خواهد بود. با توجه به این بایدها، موقعیتی برای نبایدها به وجود نخواهد آمد و هرچه هست و باقی است، بایدهایی است که ما را به اوج کمال خواهند رساند.

اخبار مرتبط

جهان پسا حقیقت و گذار امر سیاسی از معیشت به هویت

تامین اجتماعی، آرمان چهل و سه سالگی

جوانان ایرانی زمین بازی را خوب می‌شناسند

0 نظر

ارسال نظر

capcha