دیانت و سیاست؛ راهبرد حماسی

 دیانت و سیاست؛ راهبرد حماسی

به گزارش سراج24، «محمدکاظم تقوی» فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی؛ ملت غیور و شجاع ایران آوازه جهانی در ظلم‌ستیزی و مقابله با استکبار دارند و عزم و اراده خود را در عرصه مقاومت و رفع نقصان‌ها و ناکامی‌هایی که دشمنان نظام اسلامی با حربه‌های مختلف از جنگ ۸ ساله نظامی گرفته تا ترور شخصیت‌های نخبه و علمی و هجمه‌های مخرب و خطرناک جنگ نرم، هوشمندانه به منصه ظهور گذاشته‌اند.

مردم همیشه در صحنه به سوی اهداف و غایتی در تکاپو هستند که امروز آرزو و آمال بسیاری از آزادی‌خواهان و ملت‌های مسلمان جهان شده و با موج بیداری اسلامی، سمت و سوی خاص یافته است.

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مرحله‌ای از کمال مردم مسلمان و مؤمن را به نمایش گذاشت و این اراده و عزم ملت در کمال‌گرایی با گذر از مراحل پر فراز و نشیب انقلاب و در شرایطی بسیار سخت و گاه سهمگین، گام‌به‌گام، با موفقیت و نشاط و سرزندگی به پیش رفته است.

راهبرد حماسی این گرایش معنوی و نبوغ استعدادهای انقلابی در کلام، ایده و تفکرات معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، ملت را با شکوه اقتدار به پیش برد و پس از رحلت حضرت امام خمینی (ره)، خلف صالح آن امام همام، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سکان کشتی انقلاب را در دریای مواج و طوفانی مشکلات و شدائد به بهترین شکل هدایت کرد.

 اینک در موقعیتی حساس و در برابر هجمه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی جنگ نرم اعتقادی قرار داریم و دشمنان قسم خورده بر این باور متفق گشته‌اند که ظهور استعداد مردم ایران در عرصه حماسه‌سازی انتخابات که تبلور بزرگ‌ترین نماد مردم‌داری و عزتمندی نظام اسلامی به رهبری ابراهیم زمان و فرمانده شجاع جهان اسلام، رهبر فرزانه انقلاب خطری بزرگ برای‌شان محسوب می‌شود.

دشمن با نگرانی از عزم ملت ایران تمام تلاش خود را به کارگرفته تا با ترویج ناامیدی مردم و تبلیغ شوم ناکارآمدی نظام و انقلاب بتواند انتخابات را بی‌اثر سازد.

اما ما در حالی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی را در سال ۱۴۰۰ و همزمان انتخابات شوراها را حماسه‌سازی می‌کنیم که اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب است و از سویی دیگر، ملت آزاده و غیور ایران، خشمگین از شهادت مظلومانه سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی که اسطوره مقاومت و سرباز جهادگر دفاع از اسلام و امنیت ایران و منطقه بود با غیرت و معرفت درصدد هستند باردیگر به جهانیان ثابت کنند که درس مقاومت را آموخته‌اند و مشق آن را با خامه جان و خون مطهر شهدای این مرز و بوم و سید شهدا، سردار دل‌ها به رشته تحریر در می‌آورند. 

مقام معظم رهبری از این رو سال ۱۴۰۰ را سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع گذاری‌ها نام نهادند تا بار دیگر، شکوه و ایثار حماسه‌ای بزرگ در فضایی که نشاط و بالندگی در آن موج می‌زند، به ظهور برسد.

بزرگ‌ترین تکلیف مردم ایران، اراده عمومی و شرکت در انتخابات پیش رو است، رهبر انقلاب با سفارش موکد که نماد راهبرد حماسی است انتخابات را مظهر آزادی ملت، زمینه‌ساز آبادی کشور و رفع دشمنی‌ها، مهم‌ترین وسیله برای اجرایی کردن آرمان‌ها و آرزوها، نسیمی برای عطرآگین شدن فضای کشور، وسیله مصونیت و نمودار اقتدار، تضمین و بیمه آینده و مظهر حماسه سیاسی و اقتدار نظام اسلامی برشمرده‌اند.

با این راهبرد حماسی و نشاط سیاسی که برای تحقق آن باید استعدادهای انقلابی و شعور اجتماعی خود را شکوفا سازیم، مردم ایران در انتخابات پر شور ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حضوری دشمن‌شکن خواهند داشت.

ما بایدهایی را در قاموس ارزش‌ها و هنجارهای خود به‌عنوان معیار و ملاک رسیدن به کمال تعریف کرده‌ایم که رجوع به فرمایشات، توصیه‌ها و تأکیدات داهیانه رهبر انقلاب با درس‌آموزی از نهضت عاشورای امام حسین (ع) حد و مرز آن را روشن و شفاف خواهد ساخت.

اعتقاد و باور عمومی به مشارکت حداکثری برای برگزاری انتخابات پرشور، حفاظ وحدت و همدلی، موقعیت‌سنجی و دشمن‌شناسی، مقاومت در برابر هجمه‌های دشمن، شناخت نیازهای روز جامعه و پیش‌نیازهای نیل به کمال و بالندگی انقلاب اسلامی، مطالعه و انتخاب افراد صالح و توانمند و پی‌بردن به نقش حساس خود در این برهه از حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشورمان برای حضوری که مهر تأییدی بر رشد استعدادهای فرد‌فرد ایرانی و بصیرت‌افزایی است؛ این اصول از مؤلفه‌های مهم و انکارناپذیر در ساختن جامعه‌ای پرنشاط و حماسه‌ساز در ایران اسلامی خواهد بود. با توجه به این بایدها، موقعیتی برای نبایدها به وجود نخواهد آمد و هرچه هست و باقی است، بایدهایی است که ما را به اوج کمال خواهند رساند.

اخبار مرتبط

جوانان ایرانی زمین بازی را خوب می‌شناسند

مهم‌ترین دستاوردهای سیاست خارجی انقلاب اسلامی چگونه شکل گرفتند

حاکمیت صهیونیزم براروپا و غربگرایی در دولت ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha