سعید جلیلی:

قاچاق کالا، مافیایی است/ کوله‌بران می‌توانند صادرکننده باشند

قاچاق کالا، مافیایی است/ کوله‌بران می‌توانند صادرکننده باشند

به گزارش سراج24؛ سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه در رسانه ملی گفت: مبارزه با قاچاق، فقط برخورد با کولبرها نیست، مافیایی عمل می‌کنند. مافیایی که اقدام به قاچاق می‌کند حتی از مبادی رسمی که در برخی مواقع اسم قاچاق هم ندارد، کالاهایی را وارد می‌کند و به تولید لطمه می‌زند.

وی ادامه داد: دولت حتماً باید برای مبارزه با قاچاق برنامه داشته باشد و این مبارزه حتماً فقط در مبادی نیست و در مقاصد کالا هم باید باشد و باید برنامه داشته باشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید کاری کرد که قاچاق برای قاچاقچیان پرهزینه شود، اگر سود قاچاق از جریمه آن بیشتر باشد حتماً نمی‌توان با آن مقابله کرد. از سوی دیگر با برنامه می‌توان کاری کرد که هر کدام از کوله‌بران تبدیل به نیروی کار فعال شوند.

جلیلی با بیان اینکه جوانان کوله‌بر و ۷ میلیون جمعیت مرز نشین می‌توانند تبدیل به فرصتی برای جهش صادرات کشور شوند، جوانان کوله‌بر می‌توانند به صادر کننده تبدیل شوند. ما می‌توانیم با برنامه جلوی لطمات قاچاق را بگیریم و با ایجاد اشتغال جلوی قاچاق را بگیریم.

جلیلی گفت: برای یک اقتصاد سالم، ثبات بازار امری حیاتی است و برنامه دولت از روزی که کار را شروع می‌کند باید ثبات بخشی به بازار باشد و برای برقراری ثبات در بازار باید بخش‌های مختلف را هماهنگ کنیم.

وی افزود: نمی‌توان بدون هماهنگی در بخش پولی و بیمه‌ای در بازار ثبات ایجاد کرد، برنامه‌های شما در بازار سرمایه باید مشخص و برای ایجاد ثبات باشد و مهمتر از آن بحث بیمه است که می‌تواند اطمینان را به بازار بیاورد.

اخبار مرتبط

جدایی مردم از دولت فتنه استکبار است

پاسخ جلیلی به سؤالی درباره حضور در دولت رئیسی

رئیسی: تصمیم «سعید جلیلی» نشانگر تعهد انقلابی و اخلاص او بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha