«عزت» پاداش مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران است

 «عزت» پاداش مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران است

به گزارش سراج24 و به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار تولیت حرم مطهر حضرت رقیه(س) که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، اعتاب مقدس حضرات معصومین(ع) و امام‌زادگان عظیم الشأن را مرکز نشر و ترویج معارف ناب اسلام دانست و اظهار کرد: همان‌گونه که حضرات معصومین(ع) و امامزادگان واجب التعظیم در زمان حیاتشان منشأ خیر، برکات، معرفت‌افزایی و تربیت جامعه بودند، اکنون نیز مضجع شریف‌شان باید مرکز نشر انوار، معارف و آموزه‌های دینی و تربیتی برای بشریت باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه، ابراز کرد: در این راستا طی سال‌های اخیر بارگاه‌های مطهر امام‌زادگان ایران اسلامی کارکردهای اجتماعی و فرهنگی بسیار خوبی یافته‌اند.

وی از بارگاه حضرت رقیه(س) با عنوان «حرم پاره تن حضرت اباعبدالله(ع)» یاد کرد و گفت: این حرم شریف باید پایگاه تبیین اهداف قدسی قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مرکز نشر پیام مظلومیت امام حسین(ع) و اهل بیت آن امام شهید و معارف و آموزه‌های دین باشد.

حجت الاسلام مروی با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت سوریه در برابر توطئه‌های استکبار و ارتجاع منطقه، بیان کرد: روحیه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه باعث پیروزی آن‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان شد و امروز همان کشورهایی که با صرف هزینه‌های فراوان سعی در اجرای نقشه‌های شوم استکبار در سوریه داشتند و روابط خود را با این کشور قطع کرده بودند، به دنبال برقراری روابط دیپلماتیک با سوریه هستند و این عزت نتیجه مقاومت است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش تأثیرگذار سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در شکست فتنه داعش در سوریه، ابراز کرد: با تلاش و مجاهدت ملت و ارتش سوریه و کمک‌های مشاوره‌ای ایران و حضور فعالانه و تأثیرگذار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سوریه در این امتحان بزرگ سرفراز بیرون آمد.

وی افزود: اگرچه توطئه استکبار در سوریه خسارات عمرانی، اقتصادی و زیرساختی بسیار را به همراه داشت، اما روحیه استکبارستیزی و مقاومت در برابر مستکبران را در ملت سوریه تقویت کرد و خداوند در نتیجه مقاومت در برابر ظالمان و مستکبران عزت عنایت می‌کند.

حجت الاسلام مروی همچنین بر توسعه و تعمیق روابط آستان قدس رضوی و حرم مطهر حضرت رقیه(س) در عرصه‌های گوناگون تأکید و آمادگی خود را برای انتقال تجربیات این آستان مقدس در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و بهداشتی به حرم حضرت رقیه(س) اعلام کرد.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار «احمد الاشقر» تولیت حرم مطهر حضرت رقیه(س) ضمن ابراز خرسندی از توفیق تشرف به بارگاه مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) گزارشی از بارگاه منور حضرت رقیه(س) ارائه و در ادامه تمایل و خواست خود را برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از تجربیات آستان قدس رضوی در حوزه‌های مختلف برای اداره حرم مطهر حضرت رقیه(س) اعلام کرد.

اخبار مرتبط

بزرگداشت سردار سلیمانی در نهاوند

دولت انگلیس برپا کننده رژیم کودک کش صهیونیستی و حامی اصلی تروریسم است

روحیه مقاومت در دانش آموزان تقویت شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha